Faruk Elhan'ın köşeme yansıyan yazısı
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Faruk Elhan'ın köşeme yansıyan yazısı

02 Şubat 2015 - 10:55

   Faruk Elhan'ın köşeme yansıyan bu yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

                    Karar sizin

Merhaba Kadim Dost,

    Kilisin en kıdemli en  uzun soluklu aynı zamanda birçok yerlerdeki basında yazıları en çok neşredilen tadıdığım gazeteci sizsiniz.

     Kilis insanını devamlı köşesinde yazarak hem tanıtan hem onure eden hatırlarını soran bunun yanında olgunluk göstererek kendisini eleştirenlere bile  sütunlarını açan art niyetsiz tek gazeteci yazar yine sizsiniz.

Hakiki Kilis neferi, daha açıkçası da  Kilis Vakfı Mehmetçiği  olarak niteliyebiliyorum sizi.Niyesi şudur:Askerlikten daha çok vakfa hizmet ettiniz.

       Asker kökenli olduğunuz için  ne anlamda değerlendireceğini çok iyi bilirsiniz...

İşe genç olarak giriştiniz ve şimdi yaşlıca bir genç oldunuz.  Ben de yaşlıca bir gencim. "Bu tabir merhum üstad  gazeteci Refi Cevat Ulunay'a aittir."

 Askerlikten sonra Aksaray- Laleli semtlerini yurt addederek oradaki Kilisli iş adamları ile beraber çalışmayı tercih ettiniz. Ve İstanbul - Kilis Vakfı gibi  mümtaz bir kuruluşta "Genel Sekreter" olarak göreve devam ediyorsunuz..İşler yolunda ve pürüzsüz bir şekilde yıllardır büyüyerek ilerlemeseydi yüreğiniz yanardı.. Bu günlere ulaşmanız mucize değildir, şans değildir, tesadüf değildir ..Azim, gayret, sabır, denetim, inanç ve Kilis sevgisiyle kenetlenmektir. Doğru gidişe destek verenler kuruluşa inandıkları ve   memnun oldukları için el uzatıyorlar.  .   Bu günlere hiç kimse kolay ulaşmadı. Vakıf  desteği ile hayata atılanları takip ediyorsunuz onlar birer birer sizleri anlatarak yurtta yaşadıkları güzellikleri duyuran elçilerinizdir. Hele hele  yayın organınız "Dünyada Kilis" asla küçümsenemez. Yazarlar, çizerler, iş adamları, üniversite camiası, idareciler, yurt içi ve yurt dışı okurları hep takipçinizdir. Genel kurullarınız Resmi idari işlerden sonra hep samimiyetle şenlik içinde  tam düğün mutluluğu ile gülerek, oynayarak.yiyerek içerek eğlenerek Kilis tabiri ile  İstanbulda kahveli şerbetli Kilis Düğünü yapılıyordu. Bu inançlı topluluğa imrenmemek elde değildi.

Bu nezih toplulukta defalarca bulundum. Fotoğrafladım. Siz "Nejat Taşkın" bütün kalbinizle bu   Kilis düğününe  gereken çabayı fazlasıyle gösteriyordunuz. Bundan sonra yapılacak eğlence ile yeni ve mutlu bir hayatına hemen dönmeni çok çok arzulayanlardanım. Yönetim bir sürpriz yaparak sana bu olanağı hazırlarsa kadirbilirliği de bünyesinde örnek  bir yıldız olarak ışıldatır. Yazarlar çizerler davetliler mesai arkadaşların bilhassa İstanbulun Kilislileri sizi alkışlamayı elbette isterler.

Aile fertlerine, en çok torunlarına  vakit ayırarak özel anılarını yazmaya vakit ayırmalısın. Onlarında hakları değil mi? Meslek arkadaşların, asker arkadaşların, eşin dostun, öğrenciler bu yaşlıca gencin de aralarında bulunmasından mutluluk duyarlar. Sizin isminizden başka anılacak çok çok değerli muhterem kimseler var. Ancak şu an diyaloğum  şahsınızladır.

Ben gönlümden geçenlerin ancak ve ancak gölgesini duyurmakla yetiniyorum.   Umudum o gecede bulunabilmektir

Esenlikler kolaylıklar diler saygılarımı  sunarım.

29 Ocak 2015 Ankara   

                                                                                     NEJAT TAŞKIN

 

Bu yazı 317 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar