GAZİANTEP’TE ZAFER GAZETESİ
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

GAZİANTEP’TE ZAFER GAZETESİ

12 Ocak 2015 - 12:03

Uzun zamandan beri Gaziantep’te yayınlanan bu gazetenin hem okur, hem de yazar olarak tanıtmaya çalışırım.

 

Çünkü ; Gaziantep İlinde,  ilk Sanat Lisesini  Akyol Mahallesinde bir ermeni lisesinde okuduğum 12 yaşımın günlerini hatırlarım.

 

                11 yaşında Kilis Şehit Sakıp İlkolukulundan mezun olup, Gaziantep iline annemin gardiyanlık görevine son verilmesi ile taşınmış, babamın işsiz ağabeyim Memduh Taşkın’ında Ortaokula gitme imkanı kalmayınca, Gaziantep’e gelerek aylığı 1,5 Lira olan bir odalı eve tuvaleti 100 metre uzaklıkta olan 1 odalı eve taşınmıştık. Evet 1 odalı ev ve aylık 1,5 lira. İşte bu evde Cemil Alevli fabrikasına girerek ağabeyim merhum Memduh Taşkın’la çalışmaya başladık. Bir gece parmaklarımın makinaya sıkışması sebebiyle kopmak üzere olan parmaklarım yüzünden o zaman yeni açılmış olan  Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüp ağabeyimin kucağında bir gece yarısı eve getirilmiştim.

 

                Hikayem uzun……

 

                Gece çalışıyorduk, sonradan annemin ve babamın iş bakmaları sebebiyle biz birer yıl  gecikmeyle          yeni okullara yerleştik.

 

                İşte Gaziantep hikayemin özeti….

 

                Ama ben Zafer Gazetesini Kilis 7 Aralık Üversitesinin temel atma merasiminde tanıdım.

 

                Rahmetli yazı işleri müdürü Antebe ve diğer yazarlar ve gazete sahipleri benim Kent Gazetesinde yayınlanan yazılarımı okuyarak bize de yazarmısın dediler ve ogün bu gündür yazıyorum.

 

                Postacının zilimi çalarak evime taşıdığı günü birlik Zafer Gazetesini okurken, Gaziantep’te geçen günlerimi hatırlıyor ve daha çok Diyarbakır Sanat Lisesi yatılı bölümüne gidiş gelişlerim de o gün kü Gaziantep Belediyesi’nin verdiği yol parasını da o günleri hatırlayarak hep Gaziantep diyor ve ben Gaziantep’i ve hemde Gaziantep’lileri seviyorum……

 

                Bu sebeple Zafer Gazetesi benim Kilis’te 60 senedir yazılarımı yayınlayan Kent Gazetesinin kardeşi gibi düşünüyor ve öyle yansıtıyorum.

 

 

 

 

 

 

                Bugünkü sahip ve yazarlarını belki hiç tanımıyorum. Ellerini sıkmak ve onları kutlamak imkanım olmadı. İşte bu köşe yazımlaonları hem kutluyor hemde ellerini sıkıyorum. Ayrıca bir yeni yılda kendilerine, gazetelerine başarılar dilerken, yansıttıkları tarafsız yazıları ve manşetleri ile onları kutluyorum.

 

                Gazete her geldiğinde, kendimi Gaziantep caddelerinde, Nakıp Ali sinemasında buluyorum…..

 

                Evet gelelim bugün Zafer Gazetesinin deneyimli sahip yazar ve yöneticilerine….

 

                Onları ancak gazetedeki güzel fotoğraf, başlık,  köşe yazısı ve gazete düzeninde izliyor ve beğeniyorum.

 

                İnanıyorum ki Gaziantep’li hemşerilerimde onları izliyor ve seviyorlar. Çünkü bir gazete manşet ve fotoğraflar ve yazıları ile o şehrin aynasıdır.

 

                Onun izin Zafer Gazetesini hem okuyunuz hemde okutunuz. Sizden çok uzaklarda ama hergün içinizde olan bir yazar olarak ancak ben tavsiyede bulunuyorum….

 

                Sayın İmtiyaz Sahibi, Mehmet Arpacıoğlu Sayın Yazı İşleri Müdürü Haldun Özsivil, Genel Koordinatör Sayın Atilla Konakoğlu ve Sayın Hukuk Danışmanı Metin Koynak ve muhabir arkadaşlarımız ve diğer tüm çalışanları emeği geçenleri bu maksatla bir kere daha kutluyor ve selamlıyorum.

 

                Bu arada gözlerimdeki  sarı nokta rahatsızlığının ileri seviyeye ulaşması nedeniyle çok sık yazamadığım ve okuyamadığım için bazen günü geçmiş yazılarımın yayınlanmasıyla mutlu olduğumu belirtmek isterim.

 

                60 yıl içinde Kilis adlı 400 sayfalık bir kitabım yayınlandı.Bu kitaptan 10 adet sizlere göndermek istiyorum. Bütün Zafer Gazetesi çalışanlarına dağıtırsanız  memnun olur ve bu kitaptan yazılar alabileceğinizi be vesileyle de hatırlatmak isterim.

 

                İşte karşınızda 84 yaşında bir yazar yeni yılınızı ve Zafer Gazetenizi kutlamaya geldi…

 

                Hazırmısınız..??

Bu yazı 364 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar