M. Selahattin Merih...
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

M. Selahattin Merih...

04 Mart 2015 - 16:14

                  Kilisli İş Adamı

      Uzun zamandır haberini almak imkanı bulamadık.Hasta olduğunu ve bazı ameliyatlar geçirdiğini duyduk.Kilisli iş adamı olması ve yardımsever kişiliğiyle onu hatırlamak ve köşeme konuk etmek istedim.

      Aylar önce yazdığım notlarda ve danışmanlarıyla gönderdiği mesajlarda Kilis vardı.Başkanımın eğitime verdiği güzel hareketleri çok benimsediğini belirterek sayın Yaşar Aktürk gibi kendisinin de yatırım  yapmak amacı içinde bir hizmet aşkıyla taşıdığını belirtmiştir.

      En önemli faktör olarak Kilis ilinde bu doğduğu beldede bir iş sahası açmak vergilerini buraya yatırmak temağülü içinde olduğunu belirmiştir.Elbette imkanları elverse de içinde bulunduğu ortamdan onun Kilis’ten uzakta tutmaktadır.Ama o bütün düşüncelerinde Kilise yatırım hizmeti taşımaktadır.Bu yatırım otel olabilir,üzüm,zeytin ve daha başka tekstil üzerine olabilir ve en aşağı on beş yirmi kişinin iş sahası heyecanı içinde sayın Selahattin Merih bir göreve yetirmenin heyecanını yaşamaktadır.

      İşte bir hemşeri diyalogu içinde bugün ona hitaben yazdığım bu yazının içeriğinde esas anlatmak istediğim  konu,onu sağlık ve mutluluk dilemekteyiz.Değil mi ki bu şehrimiz Kilis diyor Kilis’i düşünüyor bizde onun bu duygularının gerçekleşmesini istiyoruz.

      Sağlık sorunları biter ve daha güzel günler içinde hayata olumlu ve net bakarak güzel günlere kavuşursa bizde mutlu Duygularla katılmış oluruz.Bu hemşerimizi bu düşünceler içinde olması düşünmesi elbette çok güzel bir duygudur.Gurbette olan sayın Kilisli hemşerilerimiz başta Yaşar Aktürk olmak üzere her vesileyle daima Kilise hizmet etmenin heyecanını yaşamışlardır.

      Kilis Vakfı hemşerilerimizin heyecanı ile doğmuştur.Dört hemşerimiz bir oraya gelerek Kilis Vakfı yurt binasını satın alarak 22 seneden beri Kilis ilinden gelen onlarca çocuğa yüksek okul hizmeti verilerek Doktor,Avukat,Mühendis,öğretmen,subay,Polis,hatta kaymakam,Vali yardımcılığı gibi görevlerde Işık olmuşlardır.

      Kilis 7 Aralık üniversitesi Sayın Yaşar Aktürk’ün öncülüğünde hemşerilerimizin katkıları ile hayata geçirilmiş ve bugün 8 bin öğrencisi hizmet veren bir müessese ve eğitim odağı olmuştur.

      Merhum Mehmet Zelzele onun kurduğu Kilis Fen Lisesi yine bir dayanışmanın eseridir.Bunun gibi 27 lise seviyesinde okul,cami ve birçok spor ve satrançta turnuvaları işte bu güzel insanların dayanışması ile Kilis iline yansımıştır.Onun için bugün sayın Selahattin Merih hemşerimizin duygularıda bir Kilis insanının yaşantısına ifadesidir.

      Onun Cami bahçesinden izinsiz kopardığım dutlarım borçumu ödemem gerekiyor,ifadesi beni hep duygulanmıştır mutlaka bu insanın Kilis İline çok hizmet vererek düşüncesi beni etkilemiştir.Onun için bugün konu olarak seçtiğim ve bana amcansın diye hitap ederek beni onurlandıran bu insana sağlık ve mutluluk dileyerek istediği huzurun ve mutluluğun biran evvel gelmesini ve onun sağlıklı yaşam koşulları içinde memlekete hizmet vermesini dileyerek  bu yazıma nokta koyup sağlık ve hür günler diliyorum.

Bu yazı 334 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar