Aysel Masmanacı Beşoğlu: "Kilis Yeşil ve Siyahtır"

Aysel Masmanacı Beşoğlu: "Kilis Yeşil ve Siyahtır"

Kilis kültürü üzerine yaptığı araştırmaları kitap olarak hemşehrilerimizin istifadesine sunan Yazar Aysel Masmanacı Beşoğlu Editörümüz Mustafa Çobanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Gurbetteki Kilisliler programımıza konuk olarak renk kattı.

08 Mart 2021 - 16:26 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 17:23

Kilis benim için “Yeşil ve Siyahtır” diye konuşan Aysel Masmanacı Beşoğlu; Yeşil, zümrüt yeşili bağlarımızı, siyah ise kara attun zeytinlerimizi bana hatırlatır. Kilis sporcumuzun forma renkleri de yeşil siyahtır. Kilis bizim için her şeydir. Kilis vana Öğretmen Okulu’nu hatırlatır, burada yetişen değerli öğretmenler gelir aklıma. Kilis kültürü Kilis yaşantısı anlatmakla bitmez” dedi.

Kilis’in genel anlamda tanıtımının yetersiz olduğunu ancak bazı hemşehrilerimizin bireysel çalışması Kilis’in tanıtımına önemli katkı yaptığını anlatan Aysel Masmanacı Beşoğlu, “Geçtiğimiz dönemlerde kaybettiğimiz İbrahim Halil Işıklar’ın güzel çalışmaları buna örnek gösterilebilir” dedi.

Yeni yapılan hastane yerinin yanlış olduğunu ifade eden Aysel Masmanacı Beşoğlu, Kilis’in su sorununun devam ettiğini, Kilis’te park probleminin olduğunu ve gençlerin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri yerlerin olmadığını söyledi.

Programda kitaplarından bölümlere de yer veren Beşoğlu, “Hedikçinin dediği” hikayesi ile “79 Plakalı Araba” ve “Şehitler” şiirlerini okudu.

Aysel Masmanacı Beşoğlu’nun konuk olarak katıldığı Gurbetteki Kilisliler programımızı aşağıdaki linkten tekrar izleyebilirsiniz:

https://youtu.be/SZjIl-xB0AM

Programlarımızı devamı için kanalımıza abone olmayı ve bildirin zilini açmayı unutmayınız


Bu haber 5731 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aysel Masmanacı Besoglu
    1 ay önce
    Köşe yazısı yazarlığı ve şairliğini yaptığım Kilis Postası\' nın sahipleri Sn. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kwpekçi ve Sn. Hocamız Uğur Kepekçi, program yapımcısı ve sunucusu Sn. Mustafa Çobanoğlu\' ya gönülden teşekkür ederim.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kilis’te Seyyar Satıcılar İş Başında!
Kilis’te Seyyar Satıcılar İş Başında!
Türklük ve Türkçenin Mihenk Taşları
Türklük ve Türkçenin Mihenk Taşları