Cuma mesajları ( kısa - öz - dualı )

Cuma mesajları ( kısa - öz - dualı )

Cuma müslümanların bayram günü olarak kabul edilir. Müslüman alemi için önemli bir gün olan cumaya elhamdülillah bu hafta da eriştik. İslam aleminde cuma gününün idrak edilmeye başlanılmasıyla birlikte, müslümanlar birbirlerini tebrik ederler. İşte size Temmuz 2020 kısa cuma mesajları önerilerimiz:

17 Temmuz 2020 - 10:21 - Güncelleme: 17 Temmuz 2020 - 11:38

En çok tercih edilen cuma mesajları

 

Allah'ın Rahmeti Cumanın bereketi Muhammet Mustafa'nın, Ehli Beytin ve Erenlerin şefaat ve himmeti üzerimize olsun. "Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ ali Muhammed ve accil feracahum"(Allah'ım Muhammed ve onun Ehl-i Beyt'ine rahmet et Onlarla gerçekleşecek kurtuluşa yakınlaştır). Kısa Cuma mesajları

Rahmetler, Bereketler Üzerinize, Cumanız Hayr Olsun.

Rahmeti Bol, bereketli cumalar.

 

Sıhhatli, huzurlu, bereketli cumalar.

 

Cumanız hayırlara Vesile Olsun.

Rahmeti Bereketi Selameti Hidayeti ve Mağfireti Hepimizin Üzerine Olsun. Hayırlı Cumalar. 

Rabbim işlerimizi bereketli âkıbetimizi hâyırlı ömrümüzü imanla dolu eylesin inşallah. Cumamız mübarek olsun.

 

 

Uzun cuma mesajları

 

Ya Rabbi! Kıldığımız namazlarımızı kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayreyle. Son nefesimizde Kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle. Ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah. Dua ile.

 


Ayetli cuma mesajları

 

Zümer Suresi 45. Ayet/24. Cüz

وَاِذَا ذُكِرَ اللّٰهُ وَحْدَهُ اشْمَاَزَّتْ قُلُوبُ الَّذ۪ينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْاٰخِرَةِۚ وَاِذَا ذُكِرَ الَّذ۪ينَ مِنْ دُونِه۪ٓ اِذَا هُمْ يَسْتَبْشِرُونَ

Ne zaman tek başına Allah’ın ismi zikredilse âhirete inanmayanların kalplerindeki nefret yüzlerine vurur; ama Allah’ın dışındakiler anıldığında hemen sevinçten yüzlerinin parladığını görürsün.

Hayırlı cumalar


***********


Yasin 52.Ayet: قَالُوا يَا وَيْلَنَا مَنْ بَعَثَنَا مِنْ مَرْقَدِنَ۔اۢ هٰذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمٰنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ(İşte o zaman:) Eyvah, eyvah! Bizi kabrimizden kim kaldırdı? Bu, Rahmân´ın vâdettiğidir. Peygamberler gerçekten doğru söylemişler! derler.

Hayırlı cumalar


Söylemeden geçemeyeceğim.

Bu mesajlar çok güzel. Çeşitleri de artırılabilir.

Fakat gelin bu Cuma farklı bir uygulama yapın. Sevdiklerinizin cumasını mesajla değil, bizzat arayarak kutlayın. Sevdiklerinizin sesini duymak, sizi de onları da daha çok mutlu edecektir.

Hadi!

Ne dersiniz?

Hayırlı cumalar…  

Kilispostası Haber Merkezi

 

Bu haber 1417 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOPRAK BAYRAMI
TOPRAK BAYRAMI
Hatice Özkaplan Vefat Etti
Hatice Özkaplan Vefat Etti