HZ.FÂTIMA (A.S) ANNEMİZDEN DUA!

HZ.FÂTIMA (A.S) ANNEMİZDEN DUA!

"Allah, imanı sizler için şirkten temizlenme vesilesi kıldı. Allah, namazı kibirden uzaklaşmanız için farz kıldı. Allah, zekatı nefsin temizlenmesi ve rızkın artması için farz kıldı.

11 Mayıs 2021 - 17:47

Allah, orucu ihlasın sağlamlaşması için farz kıldı. Allah, haccı dinin ayakta durması için farz kıldı. Allah, adaleti kalplerin kaynaşması için farz kıldı. Allah, sabrı, ilahi mükafata erişme vesilesi kılmıştır. Allah, emr-i bil-maruf ve nehy-i anil-münkeri insanların ıslahı için farz kıldı. Allah, anne babaya iyilik yapmayı ilahi gazabtan korunma vesilesi kıldı. Allah, sılayı rahim yapmayı, ömrün uzamasına vesile kıldı. Allah, neziri adağı yerine getirmeyi mağfirete erişme vesilesi kıldı. Allah, şarap içmeği, pislik ve kötülükleri önlemek için haram kılmıştır.

Allahım! Nefsimi bana küçük göster ve kendi makamını benim nazarımda büyült, itaatını, senin rızana uygun amel etmeyi ve senin gazabına sebep olan işten uzak durmayı bana ilham eyle, ey rahmeti bütün rahmedenlerden daha çok olan.

Allahım! Beni verdiğin rızıkla kani eyle, yaşattığın sürece ayıplarımı ört ve bana afiyet nasib eyle, ölümüm gelip çattığında bağışla beni ve bana rahmeyle, mukadder etmediğin şeyi elde etmek için boşuna uğraşmakla beni yorma, bana mukadder kıldığına da ulaşmayı kolaşlaştır.

Ey Allahım! Baba ve anamı ve boynumda hakkı olan herkesi en iyi mukafatınla benden taraf mükafatlandır. Ey Allah’ım benim durumumu yaratılış gayem uğrunda uğraşmak için musait kıl, senin üstlendiğin (rızık) için çalışmakla meşgul eyleme, ben senden mağfiret diliyorum, öyleyse beni azaba uğratma; ben sana yalvarıyorum, beni mahrum bırakma."

Prof.Dr.Haydar Baş Hocamızın kaleme aldığı Hz.Fâtıma (a.s) adlı eserinden...

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 708 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Altın Fiyatları (23 Haziran 2021)
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı
Türk Kızılay Toplum Merkezi’nin Açılışı Yapıldı