Kibarköy Et Entegre Tesisi Törenle Açıldı

Kibarköy Et Entegre Tesisi Törenle Açıldı

Temelleri 21 Ağustos 2018'de merhum Prof. Dr. Haydar Baş tarafından atılan Kibarköy Et Entegre Tesisi, BTP lideri Hüseyin Baş, Kibarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Baş ve tüm yurttan misafirlerin katıldığı coşkulu bir törenle Kur'an ve dualar eşliğinde açıldı.

11 Kasım 2020 - 09:44 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 10:11

Eskişehir'in Alpu ilçesine bağlı Bozan mahallesinde kurulan, hayvancılık sektörüne ve bölge ekonomisine büyük katkı sunacak Kibarköy Et Entegre Tesisi törenle açıldı. Açılış töreninin öncesinde 21 Ağustos 2018'de bu büyük tesisin temellerini atan merhum Prof. Dr. Haydar Baş için Bozan Çarşı Camii'nde Mevlid-i Şerif okundu. Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen Mevlid programına Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş da katıldı. Bölge insanına istihdam imkanı da sağlayacak tesisin açılışı öncesinde Kibarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Baş, Türkiye'nin dört bir yanında açılış törenine katılmak için gelen misafirlere teşekkür konuşması yaptı. Açılış için Bozan'a gelenlere 'hoş geldiniz' diyen Kibarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Baş, "Hepinize çok teşekkür ediyoruz, hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Türkiye'nin dört bir yanından bu açılışa gelerek, bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum" dedi. Bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak Kibarköy Et Entegre Tesisi'nin açılışı öncesinde BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da misafirlere hitap etti. Hüseyin Baş, "Burası babam Prof. Dr. Haydar Baş'ın oluşturduğu ve insanlığın hizmetine sunduğu binlerce eserden sadece bir tanesidir. Bunları yaşatmak hepimiz için bir şereftir. Allah bunları yaşatmakta ve taşımakta hepimize muvaffakiyet nasip etsin" dedi.

Besmeleyle açıldı

Konuşmaların ardından Kurra Hafız Mustafa Yıldırım Hoca tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve açılış duası yapıldı. Daha sonra BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Kibarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Baş, Baş ailesinden Osman Baş, Ali Haydar Baş ve Abdülkadir Baş, Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, BTP Genel Başkan Yardımcısı Bilal Karamus, Bozan Muhtarı Kenan Tatlıkatık ve diğer yetkililer kurdeleyi Besmeleyle hep birlikte keserek entegre tesisin açılışını gerçekleştirdiler. Açılışın ardından tesis gezildi ve yetkililer tarafından misafirlere teknik bilgiler verildi.

Yüzde yüz helal ve güvenilir üretim

Açılış töreninin ardından tesisle ilgili önemli açıklamalar yapan Kibarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Baş, halkımıza yüzde yüz helal ve güvenilir gıda sunacaklarını kaydetti.   

Hasan Baş, şunları söyledi: "Türkiye'nin dört bir tarafından gelen bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Çok sağ olsunlar, var olsunlar. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Bey de geldiler, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Tesisimiz vatanımızı ve milletimize hayırlı olsun. İnşallah çok güzel işlere imza atacağız. Halkımıza yüzde yüz helal, güvenilir, hijyenik et ve et ürünleri sunacağız."

Gürbüz Güller'den Baş'a teşekkür

Kibarköy Et Entegre Tesisi'nin açılışına katılan Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller de bölge ekonomisine büyük katkısı olacak tesisin temellerini atan Prof. Dr. Haydar Baş nezdinde emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Güller, "Hayırlı olmasını diliyorum merhum Prof. Dr. Haydar Baş hocamı da rahmetle anıyorum ve şükranlarımı bir kez daha sunuyorum. Ülkemize ve bölgemize büyük değerler katmıştır. Alpu'da böyle bir tesis ilk defa açılmıştır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

(Kilis Postası Haber Merkezi)

Bu haber 1231 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Soytürk, Sınırda İnceleme Yaptı
Vali Soytürk, Sınırda İnceleme Yaptı
"Kıraathane Söyleşileri"nin 26'ncısı Gerçekleştirildi