Kazanmak İçin Oynamak
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi

Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi

Kazanmak İçin Oynamak

31 Ağustos 2020 - 10:04

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Gençlik Kolları tarafından düzenlenen futbol turnuvası başladı. Bizi de davet ettiler. Covid-19 pandemisinden dolayı uzun zamandan beri bir araya gelemediğimiz arkadaşlarımızı da görmüş olduk. Oyuncular ve seyirciler yerli yerindeydi. Kısa süre içerisinde etrafı heyecan dalgası kapladı. Kazanan hep dostluk oldu, bunun yanında birileri turnuvadan elendi, bazıları ise önümüzdeki hafta da oyun oynama hakkı elde etti. Şunu peşinen ifade edeyim.

Sosyal mesafeye dikkat edildi, halı saha kompleksine girişte ateş ölçümü yapıldı ve maske kuralına dikkat edildi.

İlçe teşkilatları gençlik kolları olarak takım kurmuşlar. Maşallah neredeyse bütün gençlik spor kültürünü çok iyi benimsemiş. 4 ayrı sahada maçlar devam etti. Hakemler çok tecrübeli idi. Kurallara riayet edildi.

Çocukluk yıllarımda mahalle takımında kalecilik yapardım, o yıllardan sonra ayağım hiç topa değmedi hele hele halı sahaya hiç çıkmadım, ama çağrı gençlikten olunca kıramadık.

Genel başkanımız Av. Hüseyin Baş Beyin katılımı ile genel başkan yardımcıları olarak sahaya çıktık. Gösteri maçı olacak dediler. Yarım saatlik iki devre halinde kıran kırana mücadele ile dolu bir maç oldu. Sayın Hüseyin Baş ve diğer arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hakkaniyetli bir maç oldu.

Birkaç defa düştüm. Son düşmemde az çok çizikler ve ezilmeler oldu. Eve kendimi zor attım. Av. Lütfullah Önder arkadaşımızın kolu kırıldı, kendisine geçmiş olsun diyorum. Herkes kazanmak için maça asılmıştı. Turnuvanın sloganına uygun olarak herkes kazanmak için oynadı.  Neticede dostluk kazandı.

Emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Bu arada takımlara baktım çok güzel futbol oynayan gençlerimiz dikkatimi çekti. Aslında bütün mesele insanlara fırsat vermek, yeteneklerini keşfetmek.  Hüseyin Baş orta sahada oynayacağını ve oyun kurucu olacağını ifade etti. Evet, oyunu kurdu, bunun yanında sahanın her yerine de yetişmesini bildi, pas verdi, gol de attı. Netice de kazanan taraf da O ve takımı oldu.

Önceki haftalarda internet üzerinden bilgisayar oyunlarıyla genç kuşak ile bir araya gelen Sayın Hüseyin Baş bu hafta yine farklı bir branşta yine yaşı ve ruhu genç olan insanlarla bir araya geldi.

Aldığım bilgiye göre farklı dallarda sporcu ruhu ile bir araya gelmeye devam edecekler.

Bazıları taklit etmeye başlasalar da, ellerinden bir şey gelmeyecektir. Çünkü gerçeğinin olduğu yerde, taklidine kimse prim vermeyecektir.

Hüseyin Baş'ın etrafında oluşan sevgi ve saygı halkaları halinde gençliğin bir ideal üzerinden toparlandığını görüyorum.

Korona tedbirlerine uyacak ama sosyal hayatı yaşamayı da ihmal etmeyecek nice etkinlikler diliyorum.

Bu yazı 2030 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar