KİLİSİMİZ NOBEL’İ BEKLERKEN !..
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

KİLİSİMİZ NOBEL’İ BEKLERKEN !..

04 Mayıs 2016 - 14:06

200 bine yakın Suriyeli göçmeni aşağı yukarı 4 yıldır bünyesinde incitmeden korumaya çalışan Kilis halkına son günlerde yaşatılan reva mıdır ? Nüfusunun iki katı göçmen kafilesine aş ve işini bölerek veren Kilislinin şimdiki haline bak.İşid denen teröristlerin saldırıları hayatlarını kaybediyor.Bunun bunun sorumluğu demek hakkımız değil midir ?

Televizyon başına geçip haberleri izlemekten ve çalan telefonları açmaktan kara bir haber alırım diye ürküyorum. Koalisyon uçaklarının saldırıları sonucu şu kadar İşidli öldü haberleri eksik olmuyor.63 İşidli öldürüldü haberini duyunca her birini tek tek mi saydınız sorusunu sormaktan kendimi alamıyorum.

Son dakika haberi ile nobeli aldığını duymayı bekleyen Kilisle ilgili son dakikalar maalesef füze saldırıları ile ilgili oluyor. Sadece top atışları ile netice alınır mı bilmiyorum?

Kilis’ten yükselen ses ve ağıtlar gökyüzüne ulaşırken bu seslere kulak vermek lazım. Katar’a milyarlarca dolar harcanıp kurulan askeri üs neden Kilis’e kurulmaz ?

Bir an evvel çözüm bulunmalı. Gereken derhal yapılmalı. Bu olaylar bir daha olamayacak şekilde son verilmelidir.

İş yerleri kapalı , çocuklar okula gitmiyor, kimsenin değil konuşmaya nefes alamaya isteği yok. Vatandaşlar kızgın , öfkeli , en ufak bir protesto için motorları için toplanan Kilislilere 400’er lira trafik cezası kesiliyor. Bu cezanın yasal dayanağını bize birisi açıklar mı lütfen ?

Acil şifalar ve acil sukünet diliyorum Kilisimiz için.Elimden gelen bir nebze olsun Kilislilerin sesini duyurmak Kilislinin sesine kulak vermek.Umarım en kısa zamanda Kilisimiz ile ilgili yine güzel haberler verip güzel yazılar yazacağız.

Bu yazı 7741 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Naim Koç
    3 yıl önce
    Necat Taşkın hala yaşıyorsa Allah uzun ömürler versin.Bildiğim kadarıyla çok yaş***dı

Son Yazılar