BTP Kahramanmaraş kongresinden notlar
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

BTP Kahramanmaraş kongresinden notlar

06 Ekim 2021 - 10:07

Bir önceki makalemizde BTP Kahramanmaraş il kongresinde İl Başkanı seçilen Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi Ali Türk’ün ateşli konuşmasını aktarmıştık.

BTP il kongresinde konuşan genel başkan yardımcıları da gerçekten çok önemli konulara temas ettiler. 

BTP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Çetin’in konuşmasından şu bilgileri aktarmak istedim:

“Bugün Kahramanmaraş sokaklarında bir gezinti yapalım dedik. Cadde sokak gezerken dikkatimi çeken en önemli konu insanların mutsuz olduklarıdır. Gerçekten de uzun zamandır vatandaşımızın sadece Kahramanmaraş’ta değil hemen her yerde yüzlerinin gülmediğini çok açık bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu millet nasıl mutlu olsun, nasıl yüzü gülsün? Herkes borçlanmış, borçluluk psikolojisi toplumun bütün bireylerine ve insanların hücrelerine sirayet etmiş. İnsanlar her haliyle mutsuzluğunu gösteriyor. Bu milletin yüzünü güldürecek tek şey Milli Ekonomi Modelini uygulayacak olan Bağımsız Türkiye Partisi ve onun genç lideri Av. Hüseyin Baş’tır.”

Diğer genel başkan yardımcıları da gerçekten ülkemizin bütün sorunlarına değindiler ve her sorunun çözümü noktasında Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet projesinden çözümler ortaya koydular.

BTP Lideri Av. Hüseyin Baş bir yandan çok önemli konulara temas etti. Konuşmalarına kısa kısa değinmek isterim:

“Babam milli bayramlarda evlerinize bayrak asın dediği zaman aslında sadece fiili olarak bayrağın asılmasının yanında bir mesaj da vermek istemiştir. Bu ifadeyle ‘her biriniz mutlaka kendi milli benliğini tarihini dinini kimliğini mutlaka öğrenmeli ve benimsemelidir’  demek istemiştir. Millet olarak mutlaka aidiyet duygusunun kuvvetlendirilmesi gerektiğini işaret etmiştir.”

“Geçenlerde bir televizyon konuşmamda ‘Diyanet İşleri Başkanlığına neden bir Alevi-Bektaşi birini başkan seçmiyoruz’ dedik. Şimdiye kadar kimsenin aklına bile gelmeyen bir sözü sarf etmemiz herkesi hayrete düşürdü. Biz bu sözü laf olsun diye söylemedik… Diyanet son 10 yıldır verdiği fetvalarla dinin temel ilkelerini sarsmıştır. Çizgi diye bir şey kalmamıştır. Diyanet işlerinin asıl çizgisine gelmesi için Ehl-i Beyt anlayışına dönmelidir. Bunu da sağlayacak olan Alevi-Caferi bir başkandır. Bizim gayemiz Diyaneti Atatürk gibi işletmektir. Bu sebeple Diyanet konusundaki fikrimizi dile getirdik. Birlik-beraberlik ve gerçek ölçüye dönüşün böylece sağlanacağına inanıyorum.”

“Türkiye’de bir göçmen sorunu vardır. Suriye ile çok ciddi sorunlar yaşıyoruz. İmkânlarımızı gücümüzü boş yere orada harcıyoruz. Bunun çözümü Esat’la anlaşmaktan geçer. Taliban’la masaya oturup Esat’la oturmamanın hiçbir karşılığı yoktur.”

“Bu ülkenin gündemi biziz. ÖTV’yi kaldıracağım diyorum. Siyasiler ÖTV’yi nasıl azaltırız ya da kaldırırız yarışına giriyor. Başka konularda konuşuyoruz, bizim konuştuğumuz konuda, ucundan kulağından bir şeyler konuşmaya başlıyorlar. Ancak bu bir sistem sorundur. Bu sitemin içinde sizler bunu çözemezsiniz. Sorunlar Milli Ekonomi Modeli eksininde çözüme kavuşur. Yoksa da olmaz.”

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş’ın konuşmalarının her kelimesi her cümlesi çok önemli mesajlar içermektedir. Onu millet olarak takip etmekten ve onunla birlikte olmaktan başka da çare görünmüyor. Şunu peşinen söyleyelim: Zaman su gibi akıp gidiyor. Ülkenin sorunları gittikçe kangren halini alıyor. Milletimiz bir an önce doğru tedaviye geçmek zorundadır. Milli Ekonomi Modeli hakkında bilgi sahibi olmayanlar bir an önce Prof. Dr. Haydar Baş’ın eserini okusunlar. Yaşanan bütün sorunların çözümünün kodlarını satır aralarında bulacaklardır.

Eğer okumaya zamanımız yok diyorsanız lütfen; Bağımsız Türkiye Partisinin kadrosunu ve Lideri Av. Hüseyin Baş’ı çok ciddi bir şekilde takip edin, izleyin ve anlamaya çalışınız.

Bu yazı 353 defa okunmuştur .

Son Yazılar