Milli ve dini bütünlüğün korunması esastır
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Milli ve dini bütünlüğün korunması esastır

12 Temmuz 2020 - 22:18

Milli ve dini bütünlüğün korunması bir toplumun millet olarak varlığını sürdürebilmesi için çok önemli bir unsurdur.

Yakın çağda dini ve milli bütünlüğümüze yapılan saldırılar ve faaliyetler sayesinde, küresel güçlerin para deccalerinin milletler üzerinde büyük tahribatları oldu.

Küresel güçlerin oyununu bozmak için Prof. Dr. Haydar Baş tarafından kurtuluş reçeteleri hazırlanıp eserler halinde ortaya konuldu.

Milli Ekonomi Modelini Türk milleti için yazdığını defalarca dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş’ın eşsiz çözümleri başta Rusya olmak üzere dünyada birçok ülkede uygulanarak çözümün doğruluğu ispatlanmış oldu.

Milli Ekonomi Modelini yazarken Onun hayali, Türk milletini mutlu ve zengin; devletini kâinat devleti yapmak idi.  

Rahmetli Baş: “Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet projelerini ben milletim için yazdım. Milletimin acını doyuracak, ona iş imkânı sunacak, sırtını giydirecek; milli ve dini bütünlüğünü ve bağımsızlığını sağlayacağım.” Diyordu.

Onun ölmez fikirleri yetiştirdiği eşsiz kadro, genç donanımlı ve becerikli Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Evlat Atatürk Hüseyin Baş tarafından iktidara taşınacağına ve Sayın Hocamızın hayallerinin mutlaka gerçekleşeceğine inancımız sonsuzdur.

Prof. Dr. Haydar Baş, sistemlerin, mekanların eşyanın ancak imanlı bilgili ve donanımlı insanın elinde hayat bulacağına, maddeyi imar edecek şahsın öncelikle ela alınmasına olan inancıyla yola koyuldu.

İnsanı yetiştirmeyen, insanı merkeze almayan hiçbir görüşün, hiçbir sistemin başarıya erişemeyeceğini tahlil edip, tedavi ve çözümünü de ortaya koyan, ömrünü “iman ve insan” davasına adayan çağın bilgesi Prof. Dr. Haydar Baş, ideal bir Türk gencinin portresini çizerek önce örnek insanın vasıfları, sonra yetişmesi sonra başarı elde edilebilmesi için mükemmel bir hedef ölçüsüyle yola çıktı:

"Maddeye esir olmayan, maddeyi esir alan Hak için madde hakimiyeti kuran bir dünya, özellikle bir nesil bekliyoruz"

Prof. Dr. Haydar Baş’ın istediği bu gencin fikir yapısı, inancı ve kültürüyle bir bütünlük arz etmesi için ideal Türk gencinin vasıflarını şöyle tarif etmiştir:

“İdeal bir Türk genci: Fundamentalist olmayacak, dindar olacak. Irkçı değil Milliyetçi olacak. Mandacı değil Bağımsızlık yanlısı olacak”

Takip eden makalelerle ideal Türk gencinin vasıflarını izaha çalışarak siz değerli dostlarımla muhabbet edeceğiz. İnşallah

Uğur Kepekçi

Bu yazı 737 defa okunmuştur .

Son Yazılar