Tedavide de doğallık ihmal edilmemelidir
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Tedavide de doğallık ihmal edilmemelidir

11 Nisan 2019 - 10:29

Birkaç gündür yazdığımız makalelerde, maddi manevi konularda doğal yaşamın tercih edilmesi gerektiği hakkında tespitlerde bulunduk.

Maddi manevi doğallıktan uzaklaştıkça, vücudumuzun farklı hastalıklarla tanıştığını yazdık. Aklımızın erdiği, gönlümüzün sezdiği kadarıyla hasbihal ettik sizlerle…

Bilerek ya da bilmeyerek, cehalet ya da ihmalden, ya da başka sebeplerden dolayı maddi, manevi bünyemiz hastalandı. Bu durumu kabulleneceğiz ama derdi verenin de devasını verenin de yüce Allah olduğunu unutmayıp, çare arayışına bakmamız gerekir. Dinimiz İslam, tedaviyi tavsiye etmiştir.

Bu konuda Peygamberimiz(s.a.a.) şöyle buyuruyor:

"Allah Teâlâ Hazretleri hastalığı da ilacı da indirmiştir. Ve her hastalığa bir ilaç var etmiştir. Öyleyse tedavi olun. Ancak haram olan şeyle tedavi olmayın." (Ebu Dâvud, Tıbb 11, (3874)

"Şâfi-i Kerim Allah Teâla Hazretleri, her ne hastalık indirmişse onun devasını da indirmiştir." [Ebu Dâvud ve Tirmizî'de şu ziyade var: "Tek bir hastalığın ilacı yoktur." dedi. Kendisine: "O hangi hastalıktır?" diye soruldu da: "İhtiyarlık!" cevabını verdi." (Buhârî, Tıbb 1, Ebu Dâvud, Tıbb 1, (3855); Tirmizî, Tıbb 2, (2039); İbnu Mâce, Tıbb 1, (3436)

Tedavide çareye odaklı buluşların ve çalışmaların yanında; küresel güçlerin oluşturduğu karteller, tamamen ticari ya da soğuk savaş taktikleri amacıyla insanların hasta olması için de büyük gayretler ortaya koymaktadır. Bu konuda uyanık olmak; tamamen yerli, milli teknolojiden, güvenilir tıp otoritelerinden ve geleneksel tıptan da istifade edilmelidir.

Geleneksel tıp dediğimiz, bazılarının tıbbı Nebevi diye adlandırdığı inkâr edilmesi asla mümkün olmayan bir tedavi ya da tedaviye destek uygulamalarının başarısını inkâr etmekle bir yere varılamaz. Bitkisel ürünlerin, hacamat ve sülük uygulamalarının başarılarını nasıl izah edeceksiniz?

Devletimizi idare edenler, modern tıp ve geleneksel tıp mensupları arasındaki gereksiz tartışmalara mutlaka müdahale ederek; ortak bir tedavi metodu geliştirmelidir.

Modern tıp, asla inkâr edilemeyecek başarılara imza atmaktadır, ancak insanlık tarihiyle aynı yaşta olan geleneksel tıbbın birikimleri bir araya gelince işte o zaman belki de hadisi şerifte bahsedilen; ihtiyarlık ve ölüm dışında kalan bütün hastalıklara çare bulunacaktır.

Bitkisel destek ürünleri konusunda gayet başarılı hizmetler sunan Kibarlı markası, yıllardır insanlara umut vermeğe devam etmektedirler. Modern tıp mensuplarına tavsiyemiz, bu değerli hizmet ekibinin bilgilerinden ve başarılarından ilham alarak; hastalara daha sağlıklı ve daha güvenilir tedavi yolları bulun. Hastalar sağlığına kavuşsun; insanlık kazansın…

Uğur Kepekçi

11 NİSAN 2019

Bu yazı 947 defa okunmuştur .

Son Yazılar