AÇILIN BEYLER AÇILIN
Yusuf Yakut

Yusuf Yakut

AÇILIN BEYLER AÇILIN

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

 

Son günlerin ve hatta yılların en önemli konusu açılım! Önceleri “Kürt açılımı” olarak başladı, fakat çok değil üç gün sonra ne sihirdir ne keramet el çabukluğu marifet torbadan tavşan yerine “demokratik açılım” çıktı. Ne değişmişti geçen üç gün içinde de açılımın makyajı deyişti?

    

Büyüklerimizin dediği gibi “sokma akılla bu kadar gidilir” açılım-saçılım safsatasını ortaya atanlar fikir ve proje kendilerine ait olmadığı içindir ki bir anda çuvalladılar. İçeriği nin ne olduğunu kendilerinin de bilmediği bu proje çok geçmeden bir kez daha değişiverdi, kardeş

açılım yani Ermeni açılımı” peş peşe gelen bu açılımlar –saçılımlar zamanlaması umarım sizinde dikkatinizden kaçmamıştır. Bu hız Türkiye-Ermenistan maçı için değildir. Kamuoyun

 da açılımlar hararetle tartışılırken; madalyonun arkası gizleniyor vatandaştan, saf ve temiz insanımıza ne servis ediliyorsa onu görme ve işitmesi sağlanıyor yandaş medyasında, ve aklını varsa beyinlerini kiralayan bu sözde aydınlar, bunun tarihi bir fırsat! olduğu tekrar edip boy gösteriyorlar ekranlarda. Fener Rum Patrikhanesi nin müdavim avukatlarından sayın Kezban Hatemi hanımefendi, özel bir kanalda bakın neler döktürüyor.”Biz ve bizim gibi düşünen aydınlar, bu açılımı yıllardan beri söylüyor ve özlüyorduk, merhum  Hırant  Dinke bu fikirleri her platformda dile getirip ve bu projenin sözcüsü olmuştur, ne yazıktır ki  bu günleri göremeden aramızdan ayrıldı zamansız.”..Bu açılımın hızlı bir şekilde renk değiştirmesinin hikmetlerini önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız.

 

Acaba ne değişmişte “Kürt açılımı Ermeni açılım”ına dönüşmüştür? İsviçre deki antlaşmalara atılan imzalardan ve içeriğinden kaç kişinin bilgisi vardır. Ermenistan başkanı “Karabağ konusu Karabağlıların sorunu, yetkilerin orada yaşayanlara ait olduğunu, ancak referandum sonunda karar verileceğini açıkça söyledi” ,ya bizimkiler Ermenistan ‘na açılacak sınır kapısı ve diğer kararları halk oylamasına götürecekler mi? Umarız götürürler.

      

Ülkemiz üzerindeki bu ve buna benzer birçok tuzakları üstün liderlik vasfı ve dehası sayesinde milletimize haber veren bilge insan Prof. Dr. Haydar Baş ‘ın bu görüşü de doğru çıkmıştır, bakınız bu açılımla ilgili ne söylemiştir:

”Kürdistan senaryosu ilk kez Berlin konferansında Ortaya atıldı, “diyen Prof Dr Haydar Baş,”perde gerisinde İngilizler ve Ermeniler vardı ve asıl hedef Doğu Anadolu’da büyük Ermenistan devletini kurmaktır.” .Açılın beyler açılın, yalnız, daha hızlı ve çabuk açılın ki ne olduğunuz daha tez anlaşılsın.

                       

YUSUF YAKUT

  

Bu yazı 915 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar