BAĞIMSIZLIK
KAMPINDAN…
Yusuf Yakut

Yusuf Yakut

BAĞIMSIZLIK
KAMPINDAN…

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

 

Geçtiğimiz  hafta sonu BTP nin eğitim kampındaydık…

Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, düşmana son darbenin vurulduğu yer olan Afyon ;aynı zamanda, Büyük önderin ”Ben size ölmeyi emrediyorum. Ordular ilk hedefiniz Akdeniz ileri…” dediği yer olması sebebiylede ayrı bir öneme sahiptir...

 

Afyon Korel oteldeki üç günde BTP kadrolarının parti il-ilçe teşkilatlarına maddi, manevi doyurucu ziyafetler sunuldu. Yurtiçi ve yurtdışından gelen konuşmacılar kendi görüş ve düşüncelerini bini aşkın Bağımsız Türkiye Partisi nin güzide kadrosuyla paylaşıp, ayrıca Dünya ve Türkiye  gündemindeki konuları katılımcılara örneklerle sundular.

 

Özellikle 12 Eylülde yapılacak olan referandum konusu enine boyuna konuşuldu, Prof. Dr Ömer Eğercioğlu öyle konulara parmak bastı ki hayret etmemek  elde değil, özetle şunları söylüyor Sayın Eğerci oğlu:

”Hükümet yapılacak referandumda Danıştay’ı devre dışı  bırakmak istiyor, nasıl mı? Yeni düzenlemede Meclis 3, Cumhurbaşkanı 4 ve Cumhurbaşkanının atadığı YÖK de 3 üye atayacak böylece 17 üyenin 10 u hükümet tarafından atanmış olacak, buda yargının siyasallaşması demektir ve yargı için felakettir.”

 

Diğer bir konuşmacı Ekonomist Selim Kotil ise yukarıdaki maddenin başka bir yüzünü gözler  önüne serdi.Kotil şunları söyledi:”Geçtiğimiz yıl satışı yapılan Galata- Port  ihalesi Yargıtay tarafından iptal edildi, peki bu ihale kime verildi, söyleyeyim.Hükümetin en büyük destekçilerinden biri olan, Amerikalı Yahudilerin parasını işleten Ofer şirketine…

İptali hazmedemeyen Hükümet, bu ve buna benzer olayların önüne geçmek için çareyi Danıştayı  bay-pas etmeye karar verdi.

Bu maddeye evet demek Galata limanının Yahudilere satışına da evet demek ve Hükümet istediğini istediği gibi alıp satması  demektir. Buna dur diyecek hiçbir güç kalmamış olacaktır,onun için bu maddeye hayır demek lazım.”dedi.

 

Diğer bir konuşmacı ,Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Ahmet  Kepekçi de iştirakçilere teşkilatın çalışmaları hakkında geniş bilgi verip, daha çok çalışmalarının sebeplerini genişçe sundu.

Partisin en son anket sonucunu açıklayan Kepekçi BTP oylarının yüzde 13.5 olduğunu ve baraj sorunun olmadığının altını çizdi ve hedeflerinin tek başına iktidar olduğunu söyleyen Kepekçi salondan büyük alkış aldı.

 

Programa Rusya dan katılan Viktor Minin ise Prof.  Dr. Haydar Baş’ın (MEM)  Milli Ekonomi Modeline işaret  ederek, Dünyanın geleceği Haydar Başın iktidarıyla değişeceğini, Global güçlerin olası  bir Türkiye ve Rusya ittifakından korktuklarının altını çizerken ,buna gerekçe olarak Türkler ve Rusların da Ural-Altay kökünden geldiklerini söyledi.

 

Programın  kapanış konuşmasını ise Prof .Dr Haydar Baş yaptı.Baş salona Üstat, Üstat sesleriyle coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla girdi.

 

Sayın  Baş konuşmacılara ve partililere  teşekkür ettikten sonra şöyle seslendi” Bu yıl ki  eğitim kampı  öncekinden kat be  kat fazla oluşu BTP iktidarının ayak eslerinin habercisidir,bini aşkın partilimizin iştirakleri bizi fazlasıyla memnun etmiştir”.12 Eylül deki yapılacak referandum için ise şunları söyledi.”12 Eylül Yasası ile AKP Yasası aynı yerden gelen talimatlarla çıkarılmıştır, Okyanus ötesi 12 Eylül darbesi için “bizim çocukların işi” demişlerdi, şimdikide onların direktifleriyle hazırlanmıştır ne fark var ikisi arasında, bu yasaya elbette hayır;BTP iktidarında milletin iradesi doğrultusunda yeni bir anayasa çıkartılacaktır ABD ve AB nin değil. Bu ülkede yaşayan Kürt üde, Ermeni si de,Süryani si de  Keldanisi de ,Çerkezi de ,Türkü de  hepsi tek bir millettir, bu birlikteliği,bozmak istiyorlar, bunlara fırsat vermeyeceğiz.

Alevi kardeşlerimiz yıllardan beri yanlış anlatılmıştır, bunu da biz düzelteceğiz, yazmış olduğumuz Hz Ali ve Hz Fatıma isimli eserlerimiz ,Alevi-Sünni ayırımını ortadan kaldırıp Alevi-Sünni kardeşliğini pekiştirecektir,ve birliğimizi beraberliğimizi kimse bozamayacaktır…”dedi.

Başka bir eğitim kampında görüşme umuduyla…

 

Yusuf YAKUT

Bu yazı 849 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar