NERDE KALDI DİYALOG
Yusuf Yakut

Yusuf Yakut

NERDE KALDI DİYALOG

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Ülkemizdeki son gelişmeler Dünyanın başka bir ülkesinde yaşansaydı yer yerinden oynardı herhalde, bizde ise, iç kamuoyunun tepkisin önüne geçer vaziyette “caklı - cıklı” açıklamalardan öteye gidilemedi. İnsani yardım için giden gemilere çıkarma yapan İsrail askerleri dokuz insanımızı öldürüp, on altısını da yaralamıştır.

Cumhurun başı Abdullah Gül diyor ki;”İsrail neler kaybettiğini ilerde görecektir” sayın Başbakan da buna benzer bir açıklama yapıp devam ediyor” İsrail ile yapılacak futbol maçını ve askeri tatbikatları iptal ettik” sayın  Arınç ise kimse bizden İsrail ile savaşmamızı beklemesin” diyor dışişleri bakanımızda BM, Nato, ve AB i göreve çağırıp acilen İsrail aleyhine karar veya kararlar almak için toplantıya çağırdı.Hemen hatırlatmakta yarar görüyorum,BM  İsrail hakkında yetmişten fazla karar almıştır,1967 yılında almış olduğu en sert kararını yani 242 nolu karardır, şimdi sıkı durun kararda ne var görelim” İsrail, uluslararası karasularda seyir eden yabancı gemilerin hakkına riayet etmelidir.”Ne karar ama.Bunlar yetmedi Papada da devreye girmesi istendi ,bunların hepsi oldu, sonuç 9 vatan evladının cansız bedenleri ve yaralı oldukları halde elleri kelepçeli 16 vatandaşımız…

Ülkemizin saygınlığı ve onuru böylece kurtulmuş oldu!    

Peki başka ne yapıla bilir, insanin aklına çok şeyler geliyor ama en güzel çözümler yine Prof Dr Haydar Baştan geldi; bakınız ne diyor Sayın Baş:”İsrail defalarca gemilere askeri müdahale yapacağını beyan etmesine rağmen korunmasız gönderildi.Organizasyonu yapan İHH hükümete yakın bir dernek ve böyle bir organizasyon ABD tarafından estirilen Kılıçdaroğlu rüzgarına karşılık paniğe kapılan iktidarın yeniden “one minute” tiyatrosuyla AKP’nin prestijini arttıra bilmek maksadıyla yapıldı ama beklenmedik bir sonuçla karşılandı .İsrail’ i bu noktalara taşıyan Türkiye’dir. Erbakan döneminde yapılan onlarca anlaşma, stratejik maden şirketlerimizin İsrail bağlantılı global şirketlere devredilmesi, İsrail’ ile olan ticari faaliyetler, İsrail’i bu noktaya taşımıştır. Hükümetin bu anlayışla bir şey yapması asla mümkün değildir, esasen burada ifade etmemiz gereken bir gerçek daha var, oda Büyük Orta Doğu projesinin asıl mimarı ABD değil, İsrail’dir. Yani işin baş aktörü İsrail’dir. ABD’deki Yahudi lobileri ve sahipleri Yahudi dev şirketler vasıtasıyla BOP’ un taşeronluk görevini ABD yapmaktadır. Mimar İsrail, taşeron ABD … Bu noktada Türkiye’nin izlemesi gereken politika ne AB,ne ABD,nede İsrail tek Çözüm Bağımsız Türkiye” işte o zaman sadece Ortadoğu’nun değil kainatın köz kamaştıran ülkesi oluruz. Umarız bu yaşananlardan diyalogcu ve medeniyetleri birleştirenler ders alırlar.

Yusuf YAKUT

Bu yazı 964 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar