Siyasette organizasyon eksikliği sona erecek
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Siyasette organizasyon eksikliği sona erecek

27 Ekim 2020 - 06:24

Siyaset bir takım oyunu gibidir. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş İstanbul gençlik teşkilatlarının geçtiğimiz günlerde tertiplediği futbol turnuvasında yaptığı bir tespitte; siyasete göndermeler yapmıştı:

“Gençliğimizi kaynaştırmak, tertemiz bir gençlik profili çizerek ülkemize örnek olmasını sağlamak için aktivitelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. E-spor turnuvamız çok başarılı ve verimli geçti. Hemen ardından ortaya koyduğumuz halı saha turnuvamızın da inşallah başarılı geçeceğine canı gönülden inanıyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik tohumlarının atılıp yeşereceği bir aktivite olmasını amaçlıyoruz. Bu bağlamda güçlü yarınlar için uğraşıyoruz. Daha sağlam temellerin oluşması için çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz…

Esasında bu organizasyon bizim yönetim idealimizin bir yansımasıdır. Bizler istiyoruz ki vatandaşın, gençlerin ve Türkiye'deki her bir değerin kendi imkânlarını kendi potansiyellerini ortaya çıkarabileceği büyük organizasyonlarımız olsun.

Biz bunu kendi parti çatımız altında gerçekleştirmeye başladık. Malumunuz, Bağımsız Türkiye Partisi 2002 yılından bu yana hiçbir eksik bir süreç bırakmadan, hiçbir zaman geri durmadan seçimlerde kendini göstermiştir.

Türkiye’nin her zaman çözüm adresi olmuştur. Bugün itibariyle de bu devam etmektedir. Biz müthiş bir bilgi mirasının, kültür mirasının bugünkü unsurlarıyız.

Bu mirası her zaman devam ettireceğiz, her zaman yaşatacağız. Dediğim gibi bu organizasyon bizim yönetim idealimizin bir yansımasıdır. Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında, vatandaşımız kendi kendini yönetebilmenin gerçekten tadını alacaklar.

İstanbul il teşkilatımız ve gençlik teşkilatımız böyle bir organizasyon istediler, bizi de davet ettiler, biz de icabette bulunduk, sağ olsunlar çok memnun olduk.

Bu organizasyonun vatana, millete, devlete hem de Bağımsız Türkiye Partisi’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başkanlık Divanı ekibimizle birlikte biz de ufak bir gösteri maçı gerçekleştireceğiz...

Orta saha oynayacağım. Çünkü, ülkemizde yönetim eksikliği var…

Futbolda halı saha kültürünü Türk gençleri olarak çok özümsemiş insanlarız. Hemen hemen bütün gençlik bu noktadadır. Halı sahada önce mevkiler konuşulur, takım toplanır. Şimdi kendi mevkiimden bir bahsetmek isterim. Biz kendimizi öyle yoktan yere göstermek isteseydik forvet oynayacaktık. Türkiye’nin mevcut yapısını göstermek isteseydik defansa geçecektik. Çünkü Türkiye'de devamlı korunmak üzere bir problem var.

Biz orta sahada oynayacağız. Çünkü Türkiye'de bir organizasyon eksikliği var, Türkiye'de oyun kurucu eksikliği var. Türkiye’de takımın geri kalanının yeteneklerini ortaya çıkarabilecek bir yönetim eksikliği var. Biz inşallah bu sahada bunu başlatacağız, daha sonra da Türkiye'nin en yüce makamlarına doğru, bunu devam ettirmek için temelleri atıp hareketimize devam edeceğiz.”

Ülkesinin çıkarlarını kendi çıkarlarının üstünde gören, sağduyu sahibi herkesin bu tespitin altına imzasını atacağına inanıyorum.

Hüseyin Baş, babası Prof. Dr. Haydar Baş’tan aldığı eğitim sayesinde, Siyaset kurumuna can suyu olacak; herkesi mevkiinde değerlendirip yetenekleri meydana çıkarıp, kutlu kadere doğru yol alınacaktır. Herkes yeteneklerini hatırlasın, Bağımsız Türkiye hareketinde yerini almak için hazırlansın.

Uğur Kepekçi

Bu yazı 494 defa okunmuştur .

Son Yazılar