BTP ve diğerleri
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

BTP ve diğerleri

26 Ekim 2021 - 23:33

Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğu tarihlerde Prof. Dr. Haydar Baş hocamız “Türkiye’de iki parti var. Bağımsız Türkiye Partisi ve diğerleri” ifadesini sıklıkla dile getirirdi.

Bu tespiti yaptığı tarihlerde parti programlarına bakıldığında gerçekten de AB ye ABD ye bütün küresel güçlere karşı milli bir duruş sergileyen, bağımsızlıktan yana bir proje sahibi olan BTP den başka bir parti yoktu.

Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğunda 40 tane parti vardı. Onlar arasında bu farklılık her yönüyle anlaşılıyordu. Bugün 100’ün üstünde parti oldu. Yine aynı fark devam etmektedir. “BTP ve diğerleri” ifadesi dün olduğu gibi bugün de geçerliliğini korumaktadır.

Gün geçtikçe yaşanan sosyal ve siyasal olaylar, BTP nin diğerlerinden farkını daha belirgin olarak ortaya koymaktadır.

Bağımsız Türkiye Partisi diğer partiler gibi sıradan bir parti değildir. Çünkü bu parti bir medeniyet projesidir. Müslüman Türk’ün önce kendi topraklarında egemenliğini sağlamak sonra da bütün dünyaya medeniyet ve zenginlik getirecek hamlelerle dünyaya huzur getirmektir.

Prof. Dr. Haydar Baş yıllar önce hayal ettiği medeniyetin temellerini “önce insan”  sloganıyla “iman ve insan” davasını gündem etmiş, sistemin merkezine insanı almıştır. İnşa edeceği medeniyeti oluşturacak insanı yetiştirmeden, sistemin başarıya ulaşamayacağını bildiği için insanı özellikle de gençliği yetiştirmek için İcmal Dergisi ile basın hayatına girilmiş, çeşitli konferanslarla ülke çapında toplantılar tertiplenmiş çok da önemli mesafeler kat edilmiştir.

BTP kurmak istediği medeniyetin temelini oluşturacak insan tipini şöyle tarif etmiştir: “Arzulanan insan; ırkçı değil milliyetçi, fundamentalist değil dindar, mandacı değil bağımsızlıktan yana olacaktır.” Sadece bu noktadan bile bakıldığında BTP nin diğerlerinden farkı görülecektir.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın fikir babalığını yaptığı Bağımsız Türkiye Partisi ile siyasi hayata girildiğinde, “sistem ve insan” bütünlüğü sağlanmış, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet projeleriyle yazılı bir eser haline getirilmiştir.

Daha sonra da Milli Ekonomi Modeli sistemi dünya çapında ulusal kongreler, sempozyumlar ve toplantılarla kamuoyuna duyurulmuş; ilim adamları tarafından tescillenmiş, başta Rusya ve Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulama alanı bularak doğruluğu kanıtlanmıştır.

Değerli dostlar, iktidar sahiplerinin çözümsüzlükleri meydandadır. Ülkeyi getirdikleri durum meydandadır. İktidar sahiplerinin sistemi tıkanmış yeni arayışlara başlanmıştır. Ancak başka çareler ararken çözümü olmayan birilerini tercih ettiğimiz takdirde yaşanan sıkıntılar bitmeyecektir.

Bağımsız Türkiye Partisinin dün Prof. Dr. Haydar Baş’ın başlattığı medeniyet projesi bugün Av. Hüseyin Baş’la devam etmektedir. Çözümün adresi bellidir. Milletimiz tercihini yaparken iyice düşünmeli; ya diğerleriyle vakit oyalayıp sorunlarda boğulmayı ya da çözümün adresi BTP ile beraber olup kurtulmayı tercih edecektir.

Bu yazı 254 defa okunmuştur .

Son Yazılar