Çözümü görmemek ne acıdır
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Çözümü görmemek ne acıdır

05 Ağustos 2020 - 00:15

Kurban Bayramı tatili sebebiyle yazamadığımız önemli bir konuya değineceğim.

27 Temmuz Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Özellikle son günlerde Ayasofya üzerinden karşı çıkan zihniyete karşı sert açıklamalarda bulundu.

İktidarlarının başarısını ortaya koymak üzere her zamanki gibi muhalefetin beceriksizlik ve çözümden çok uzak olduğunu dile getirdiler.

Milletimize, diğer partileri çözümü olup olmamakla değerlendirmelerini tavsiye edip kendi sordu kendi cevap vererek yargısız infaz yaptı.  

“İster eski ister yeni olsun, muhalefet adına ortaya çıkan tüm aktörlere ve gruplara dikkatlice bakılarak şu soruya cevap verilmesini istiyorum. 'İçlerinde ülkeyi yönetmek için eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, ulaştırmadan tarıma, enerjiden spora herhangi bir alanda dişe dokunur, kayda değer, ayakları yere basan, çözüm odaklı, somut teklifler içeren bir program ortaya koyan var mı?' Projen var mı? Neyi yapacaksın? Eğitimde, sağlıkta neyi yapacaksın? Adalette, güvenlikte neyi yapacaksın? Dış politikada neyi yapacaksın? Var mı? Yok. Bu soruları samimi olarak değerlendirip "evet, şu var" diyebilen kimseye bugüne kadar rastlamadım. Böyle bir aktör veya ekip yoktur.”

El insaf Sayın Erdoğan!

Meclis içi iktidar ve muhalefet için söylediğiniz bu sözler doğru. Gerçekten kayda değer ve kökten çözülen hiçbir sorunumuz yoktur. Çözülmüş gibi görünen bütün meselelerin zamanla içinin boşluğu ve tedavinin yetersizlikleri meydana çıkmıştır.

Sizin yok dediğiniz lider, kadro ve parti vardır. Bağımsız Türkiye Partisini bilmemeniz mümkün değildir. Merhum liderini Prof. Dr. Haydar Baş’ı tanımamanız imkânsız. Onunla bir araya geldiğinizde; uyarılarını, çözüm önerilerini sunduğunu siz gizleseniz de Allah biliyor.  

BTP’nin yeni lideri hukukçu Hüseyin Baş, elinde babasının sancağı, yetişmiş eşsiz kadrosuyla, çözümün adresi olmaya devam ediyorlar. Şayet görmek, duymak isterseniz, çok uzakta değiller ve görevlerinin başındalar. Yazılmış eserler, yapılan uluslararası sempozyumlar, yüzlerce ilim adamının görüşleri, meydandadır.

Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın “Milli Ekonomi Modeli” ve “Sosyal Devlet Milli Devlet” eserlerinde, sizin yok dediğiniz bütün çözümlerin kodları ve formülleri mevcuttur.

Onun görüşleri, dünyada 4,5 milyar insanın yaşadığı devletler tarafından uygulanmakla, refah ve mutluluğa kavuşmuş bir dünyayı görmezden gelemezsiniz.

Rusya Meclisi Duma’da 6 saat çözümünü anlatarak “kapitalizmi çöpe attık” dediğini duymazdan gelemezsiniz. Siz ne kadar gizlemeye çalışsanız da gerçekler güneş gibidir. Balçıkla sıvanamaz ve er geç meydana çıkmak gibi bir özelliğe sahiptirler.

Uğur Kepekçi

Bu yazı 390 defa okunmuştur .

Son Yazılar