Milletimizin gündemi ekonomi
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Milletimizin gündemi ekonomi

01 Ekim 2021 - 10:52

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Sayın Av. Hüseyin Baş, memleketimizin kıymetli televizyon kanallarına konuk olmaya devam ediyor.

Sayın Genel Başkan Av. Hüseyin Baş, geçtiğimiz akşam BBN TÜRK televizyonunda Seda Akbay’ın Ekonomi Meydanı programına konuk oldu.

Program sunucusu Seda Akbay’ı yaptığı tarafsız ve objektif programdan dolayı tebrik ediyoruz. Program yapımcısı Seda Akbay hanımefendinin Av. Hüseyin Baş’a sorduğu sorular çok akılcı, bilgilendirmeye yönelik ve samimiyeti açıkça görünüyordu.

Av. Hüseyin Baş’ın performansı görülmeye değerdi. Canlı yayınlarda program kazaları olur bazen. Soru sorulan kimse eğer hazırlıksız ise kekeler durur, sahada top çeviren oyuncu misali topu ayağında dolaştırır durur. Gol vuruşunu bir türlü yapamaz. Yani maksadını anlatmakta zorlanır, apışır kalır. BTP lideri Av. Hüseyin Baş için hiçbir televizyon programında bu durum yaşanmadığı gibi bu programda da yaşanmadı.

Sorulan sorunun tam karşılığı olan cümlelerle ne bir eksik ne bir fazla söz kullanmadan, dinleyenlere keyifli anlar yaşatıp adeta beyinlere fikir ziyafeti çekti. 

Program sunucusunun: “Vaatler arasında asgari ücret neden diğerlerinden farklı ve yüksek?” “Diğer siyasilerin sürekli gündemde tutmaya çalıştığı Kürt sorunu var-yok tartışmalarına nasıl bakıyorsunuz?” Gibi önemli sorular gerçekten her seviyeden vatandaşın anlayacağı dilden cevap buldu.

Av. Hüseyin Baş’ın verdiği cevaplardan bir kısmını paylaşalım: “Asgari ücret demek, bir ailenin insanca yaşaması için en az alması gereken yoksulluk sınırı miktarıdır. O taktirde yapılan araştırmalar neticesinde çıkan rakamın altında bir ücret vermek vatandaşa zulümdür. Ona yapılmış haksızlıktır.

TÜRK-İŞ Araştırmasının Eylül 2021 ayı sonucuna göre; Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 3.049 TL.  Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 9.931,59 TL dir. Bu tespite göre 10.000 TL asgari ücret verilmesi vatandaşa bir lütuf değil haktır.”

“Kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Bu suni gündemlerle farklı şeyler düşünülüyor. Milletimizin gerçek gündemi ekonomidir. Türk’ün de Kürt’ünde karnı aç. Önce bu milletin karnını doyurmak lazımdır. Ben Trabzonluyum aslında ama Kürt arıyorsanız ben Kürt’üm. Bu millet birbirine kız aldı kız verdi.  Kurtuluş mücadelesini birlikte verdi. Milletin derdi bu değildir.”

Gündemin nabzını Av. Hüseyin Baş’la tutabilir, bilgi kirliliğinden ve yalandan bu sayede kurtulabilirsiniz. Çünkü Av. Hüseyin Baş milletimizin hayallerinin mimarı olacaktır.

Bu yazı 286 defa okunmuştur .

Son Yazılar