Yarın günlerden Atatürk
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Yarın günlerden Atatürk

09 Kasım 2020 - 00:15

Yarın yeni bir 10 Kasım…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümüdür.

Bu vesileyle onu rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz…

Atatürk bu milletin atasıdır, lideridir. Ölümünden yıllar sonra bile aramızda gibi seviliyor, sayılıyor, anılıyorsa; bu millete mal olmanın bir göstergesidir. Görünen odur ki; Onun fikirleri doğrultusunda kurulan bu Cumhuriyet, kolay kurulmadığı gibi kolay da yıkılmayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş mücadelesini verirken, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurarken ve hemen sonrasında Onu anlayamayanlar olduğu gibi bugün de Onu anlayamayanlar olacaktır.

Onu anlayabilenlerin görevi her şartta ve zamanda gerçek Atatürk’ün mübarek soyunu ve fikirlerini anlatmak olmalıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çağımızın bilgesi Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız, gerçek yönleriyle milletimize tanıtmıştır.

Bu sayede Atatürk’ten nemalanan dinli, dinsiz, sözde Atatürkçülerin sahnelemeye çalıştığı oyun bozulmuştur.

Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız, “Atatürk vatandır” sempozyumlarıyla onun bilinmeyen, daha doğrusu saklanan kimliğini, soyunu ve hizmetlerini ortaya koyarak; haklının hakkını haklıya teslim ederek Atatürk’e karşı “iadeyi itibar” hizmeti vermiştir. Her ikisinin de Rabbim, katındaki derecelerini arttırsın! 

Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız gerek “Atatürk vatandır” sempozyumlarıyla gerek “Hoşgeldin Atatürk” eseriyle birlikte Atatürk Türk milletinin gönlündeki esas yerine tekrar oturmuştur.

Gelecek nesiller onu gerçek yönleriyle tanıyacak, onun yaktığı Cumhuriyet meşalesi ebedi yanacaktır. Türk milleti onun göndere diktiği bayrağımızın altında huzur güven ve bağımsızlık içinde yaşayacaktır.

Yarın resmî törenlerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk anılacaktır. Aslanlı yoldan devlet erkanı yürüyerek Atasını selamlayacaktır.

Bunlar rutin şeyler, beni coşkuyla Anıtkabir’e atasını rahmet ve minnetle anmaya giden halkımız daha çok ilgilendiriyor.

Halkın coşkusu ilgisi gelecek adına umuttur. Bu umudun her geçen gün daha da tazelenip samimiyet ve sıcaklığını koruması genç nesillere aktarılması gelecek adına çok önemlidir.

Prof. Dr. Haydar Baş Hocamız sayesinde milletimiz onu rahmetle minnetle özlemle anmak için abdest alıyor, Aslanlı yolda tazim ile sessiz, sedasız, saygı ve edeple yürürken ona dualar ediyor, Yasinler okuyor. Huzuruna varınca da elini açıp dua ediyor, Fatihalar okuyor...

Atatürk Türk Milletinin atasıdır. Türk Milleti ile Atası arasındaki engeller kalkıyor. Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın ifadesiyle “Hoş geldin Atatürk”

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vermek istediği mesajı aldığı gün, yeniden kurtuluşun ve bağımsız olmanın yolu da açılmış olacaktır.

Uğur Kepekçi

Bu yazı 438 defa okunmuştur .

Son Yazılar