Yönetende Yönetilen de Umutsuz, Çözüm Yok mu?
Mustafa Çobanoğlu

Mustafa Çobanoğlu

Yönetende Yönetilen de Umutsuz, Çözüm Yok mu?

10 Ekim 2021 - 20:36

Bir zamanlar tek başına iktidar söylemi ve Başkanlık sistemiyle Türkiye’yi süper güç yapacaklarını vaat edenler, şimdi de aynı vaatlerini yeni anayasa ile yapacaklarını iddia ediyorlar. Yaklaşık 19 yıllık süreç içerisinde bir şeyleri bahane ederek, ülkenin ekonomik olarak çöküşünü hazırladılar.

Çözüm üretmesi gereken hükümet yetkilileri bahanelerin arkasına sığınarak günü kurtarmaya çalışıyorlar.

Bakınız Bakan Fatih Dönmez çaresiz kalışlarını nasıl ifade ediyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 8 Ekim 2021 tarihinde NTV’de şu cümleleri sarf ediyor.

“Fedakarlık yaparak vatandaşa en az şekilde yansıtıyoruz. Sene başından bu yana konut için doğalgazda yüzde 18, elektrikte yüzde 21 fiyat artışı oldu. Maliyet artışının yaklaşık yarısı yansıtıldı.”

Maliyetlerin yüksek oluşunu itiraf eden Dönmez, Prof. Dr. Haydar Baş’ın 20 yıl önce söylediği “Maliyet Enflasyonu” konusuna yeni geliyor.

Maliyetlerin yüksek oluşu neticesinde Market fiyatlarının yüksek olması Hükümeti büyük marketlere savaş açmaya sevk etti. Bu konuda da maliyet enflasyonunu görmezden gelen hükümet sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Av. İbrahim Berk bu konuda paylaştığı bir twitte şu ifadeleri kullandı:

Süper güç olmayı vadettiler.

Süper markete yenildiler.

Neye niyet, neye kısmet. @avibrahimberk

...

İsmail Hakkı Bektaş son yıllarda yaşanılan tüm sıkıntıları bir twitle özetledi.

“Öğrenci barınamamaktan,

Ezilen adaletsizlikten,

Çalışan az maaştan,

Vatandaş işsizlikten,

Gençlik kısıtlamalardan,

Kiracı zamlardan,

Çiftçi kazanamamaktan,

Ev hanımı dolmayan sepetten, Şikayetçi.

Yönetenlerse her şeyin

İyi olduğunu söylüyor.

Yaşayan mı, Kulaktan kulağa duyan mı Dekoratif ?”@kanturasoyu

...

Bu konudaki son can alıcı mesajı Muharrem Bayraktar isimli kullanıcının twitinden sunalım:

“Dün akşam haber bülteninde, iş bulamadığı için çöplerden kağıt toplayıcılığı yapan bir biyoloji öğretmenini izleyince, ekonominin çok iyi olduğuna bir  kez daha ikna oldum!” @muharrembayrak4

...

Buna benzer twitleri sayfalar dolusu artırmak mümkündür. Gelinen noktada  yönetende yönetilen de halinden şikayetçi. Ekonomist olduğunu iddia eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu sıkıntıların kaynağını önce yönetim sisteminde görüyordu şimdi de 5 büyük markette...

Türkiye’de maliyetleri düşürmeden ev hanımının dolabını doldurmak imkânsız. Bunun yolu ise bilerek ya da bilmeyerek Milletimizden saklanan “Milli Ekonomi Modeli”dir.

Gerek iktidardaki siyasilerin gerekse muhalefetteki siyasilerin deve kuşu misali başlarını gömdükleri kumdan çıkartıp BRICS ülkelerinin uyguladığı yüzde yüz yerli  (Türk Yapımı)  Prof. Dr. Haydar Baş imzalı olan Milli Ekonomi Modelini uygulamaktır.

Milletimizi muhasır medeniyetler seviyesine yükseltecekte “Milli Ekonomi Modeli”ne sarılan Hüseyin Baş ve Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)'dir. İmkân verildiğinde güzel günlerin uzakta olmadığı kısa bir sürede görülecektir.

Selam ve sevgilerimle...

Bu yazı 1034 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar