Zifiri Karanlıktan Aydınlığa...!
Mustafa Çobanoğlu

Mustafa Çobanoğlu

Zifiri Karanlıktan Aydınlığa...!

21 Kasım 2021 - 16:02

Un, şeker ve yağ var ama limitli, limitsiz usta var ama gizleniyor diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Bugün temel ihtiyaç maddelerinin yok satıldığı ve taneyle sınırlı alına bilindiği günleri, yağmur gibi yağan zamlarla karşılıyoruz.

 Yaklaşık 20 yıl önce millete umut olarak gösterilen Erdoğan Hükümetleri çözüm olmadıklarını yaptıkları icraatlarla göstermiş oldu.

Hatırlarsanız Önce, “Ben ne aldatan oldum ne de aldatılan” diyerek kasıldılar. Sonra zaman geçince anladık ki, “hem aldatılmış hem de kandırılmışlar”. Bu itirafları bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından dinledik. En büyük aldatılmayı, kandırılmayı FETO konusunda 15 Temmuz’da yaşadık ve bedelini çok ağır ödedik.

 20 yılda dolar karşısında günden güne eridik ve umutsuzluğa kapıldık. Nasıl kapılmayalım ki? Son 20 yılda doların 1.2 lira seviyelerinden 11 liranın üzerine çıktığına şahit olduk. Artık yeter, buna dur demek gerek.

Şimdi ekonomi konusunda çok ciddi sorunlar yaşıyoruz. Faiz destekli yeni bir kandırılmanın eşiğinde miyiz diye sormadan geçemiyorum!

  BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Eskişehir’de haklı olarak soruyor. Faizin haram olduğunu yeni mi öğrendin? Biz devam edelim, faiz %20 olunca haram %15 olunca helal mi...

Burada sözü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın Eskişehir’de söylediği başka cümleleriyle sürdürelim. Baş, “Krediyle gemicik almak haram değil mi?” diye soruyor. İlahiyatçı değilim ama çok iyi bildiğim bir konu var; Çoğu haram olanın azı da haramdır.

Hüseyin Baş devam ediyor, “Çıkmış, ‘Faizle ilgili nas var. Nas nedir? Ayet... 20 yıldır ülke yönetiyorsun şimdi mi duydun ayeti. Hiç alma o zaman! Kadir Çöpdemir’in programında ‘Krediyle gemicik aldık’ demiyor mu? Şimdi başka yerlere verdiğin sözü tutmak olunca faiz haram, ama gemicik alınca helal. Böyle bir durumdayız.”

Bugün doğru dediğimize yarın yanlış, bugün yanlış dediğimize yarın doğru demekteyiz. Oysa doğru tektir ve değişmez.

 Madem faizin haram olduğunu yeni hatırladınız o zaman limitle temel ihtiyaç maddelerini temin ettiğiniz milletimizi, bu günlerde faizsiz bir sistem olan Milli Ekonomi Modeli ile buluşturun ve BTP’nin Genç Lideri Hüseyin Baş’ın önünü açın. Yarınlar daha da kararmadan bunu yapın. Bunu yapın ki, bu millet 20 yıl önce olduğu gibi bundan sonra da sizi hayırla ansın.

 Sizde yaparsınız diye etrafınızda dönenlere sakın inanmayın, yine aldatıldık, kandırıldık diye açıklamalar yapmak zorunda kalırsınız.

Bırakın gençlere,

 GENÇLER HALLEDER

Selam ve sevgilerimle..


Bu yazı 801 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar