Ey Türk genci!
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Ey Türk genci!

02 Aralık 2021 - 09:56

Siyasete yeni bir soluk, yeni bir tarz getiren Bağımsız Türkiye Partisinin donanımlı, ferasetli ve zeki lideri Av. Hüseyin Baş, her fırsatta; yaşanan bütün sorunların üstesinden gelebilecek olan gençlere sesleniyor. Ötekileştirmeden, onları önemsiyor. Hayallerini kaybetme noktasına gelen genç nesillerin umutlarını yeşertmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Her tavrı ve konuşması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın ortaya koyduğu siyaseti devam ettirdiğini ispat ediyor. Sayın Hüseyin Baş, geçtiğimiz günlerde BTP İstanbul 8. Olağan il kongresinde de yine gençlere seslendi. Yaptığı konuşmayla gerçekten de sadece gençlere değil bizlere de heyecan veren konuşmaları, geleceğimiz adına çok önemsenmesi gerekmektedir.

Gençlere hitaben yaptığı konuşmasında Av. Hüseyin Baş, dikkat çekici şu ifadeleri kullandı:

"Ey Türk genci, sana sesleniyorum! Bu mantıksız saçma düzen altında ezilen, deniyorum ama olmuyor, tükendim diyen genç. Babasının imkânsızlığından mahcup olan, annesinin ezilmesinden dolayı sessiz çığlıklara gömülen genç. Üniversite kapısına gidip babasının ve anasının bıraktığı çocuklara bakmak zorunda olduğundan evine dönen genç. Akşam yemeğini bir simitle geçiştirmek zorunda kalan, hayalleri başkalarının hırsları altında yok olan genç. İnandığı için yadırganan, inanmadığı için yargılanan, cebindeki telefon yüzünden söz hakkını kaybeden, parti kapılarında iş başvurusu kovalayan, akşam hava karardığında evine yürüyerek gitmekten korkan genç. Sana sesleniyorum!

Dinlenmeyen, önemsenmeyen, anlaşılmayan; prangalara vurulan genç! Kim senin boynunu eğeceğini düşünüyor. Asla vazgeçmeyeceğiz. Onlara boyun eğmeyen, ne doğudan ne batıdan hiç kimseden medet ummayan, vatanına bağlı, memleketine âşık, yaşadığı çağa hâkim, örfüne âdetine sımsıkı sarılan bir biz olacağız. Damarımızdaki asil kanla Atatürk'ün bize emanet ettiği bu toprakları, Atamızın bize emanet ettiği Cumhuriyeti en yükseklere hep beraber biz taşıyacağız. Engel olacaklar, korkutacaklar, susturacaklar, yok sayacaklar, küçümseyecekler ama sen asla vazgeçmeyeceksin. Sen, ben olacaksın, biz olacağız ve bunu başaracağız. Gün gelecek bütün dünya sana imrenerek bakacak. İşte ben bu yüzden söylüyorum; bütün bunlar için var bir hayalimiz! Amcalarım, teyzelerim, abilerim, ablalarım, hiç merak etmeyin gençler halleder ve hep söylerim, bizim dönemimiz başladı. Bağımsız Türkiye Partisi gümbür gümbür geliyor."

Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen, gelecek hayallerini kaybeden bir gençlik ve bir millet için Av. Hüseyin Baş’ın yaptığı bu çağrı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesi kadar önemli bir mesajdır. Rabbim “var bi hayalimiz” diyerek yola çıkan Av. Hüseyin Baş ve kadrosunu muvaffak kılsın. Kazanan siz, biz ve milletimiz olsun.

Bu yazı 314 defa okunmuştur .

Son Yazılar