Mini mini ölüm
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Mini mini ölüm

23 Ekim 2021 - 08:45

AKP sayesinde bilgi dağarcığımıza yeni yeni kavramlar girmeye başladı. Bunlardan biri de “mini mini zamlar”

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan “güldür güldür şovu” aratmayan bir manzara yaşandı. Ağlanacak halimize maalesef güldük bol bol…

Katıldığı bir televizyon programında AKP'den 25. ve 26. dönem Konya Milletvekili olan Hüsnüye Erdoğan, kendisine yöneltilen bir soruya vermeye çalıştığı cevapta yapılan doğalgaz ve elektrik zamları hakkında “zamları muhalefetin şişirdiğini düşünüyorum, zam geldi ama mini mini geldi" demişti.

Gerçekten AKP’yi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmak o kadar zor oldu ki televizyon programlarında yandaş medya mensuplarının, yandaş konuşmacıların düştüğü durumlar komiklik arz etmeye başladı.

Kayıtlar yalan söylemiyor. İktidar mensuplarını, Sayın Tayyip Erdoğan’ı, ortaklarını öyle yakalıyor ki geçmişte şiddetle eleştirdikleri şeyleri kendileri yapmaya başladılar.

Ama benim en çok hoşuma giden bu “mini mini zam” sözü oldu…

Değerli okurlarım, bir şey eğer yanlışsa onun azı çoğu olmaz. Bu konuda ölçüyü Peygamberimiz bakınız ne güzel ortaya koymuştur: "Çoğu sarhoş eden şeyin azı da haramdır." Sayın Vekil içinden geldiği gelenekten dolayı dini konuları da bilir zaten…

Faiz haramsa yüzde biri de haram, yüzde yüzü de haramdır. Demek ki “mini mini” faiz de haramdır.

Alkol haramsa bir damlası da haram bir şişesi de haramdır. Demek ki “mini mini” alkol da tehlikelidir.

Mikrobun her türlüsü zararlıdır. Covit 19 denen virüsün dünyadaki toplamının birkaç gram olduğunu ilim adamları tespit etmişler. Kendisi “mini mini” bir mikrop ama dünyayı kasıp kavuruyor. Sayıları korkunç rakamlara ulaştı, arkası da geleceğe benziyor. Demek ki virüsün “mini mini” olanı da öldürüyormuş…

Şimdi gelelim ekonomi hakkında “mini mini” zam söylemine:

Memur, işçi, emekli, bunların maaşına 6 ayda bir “mini mini” artış geliyor.

Mantıklı olan en az 6 ay “mini mini” de olsa zam olmamasıdır. Çünkü dar ve sabit gelirlinin alım gücü sabit dururken aylık haftalık yapılan “mini mini” zamlarla maaşı erimektedir. “Mini mini” zamlar zamanla çığ etkisi yapar. “Mini mini” yağan karların yaptığı yıkımlar meydandadır.

Unutmayın kim koca koca dağlar da “mini mini” kum tanelerinden meydana geliyor. “Mini mini” zamlarla vatandaşın sırtına yüklenen yük, dağ oldu; taşımayı bırakın, vatandaş altında kayboldu.

Sayın Vekil bir sembol. Bütün yandaşlar aynı kafada. Dini konuda fetvalar da “mini mini” kavramı üzerine oturtulmadı mı?

Enflasyonun atındaki “mini mini” faize cevaz vermediler mi?

İktidarı zora sokacaksa “mini mini” yalanların (gerçeği gizlemek de yalandır) zararı yok demediler mi?

İktidar sahiplerine kötü bir haberim var: “Mini mini” şeyler öyle büyüdü ki “mızrak çuvala sığmıyor”, siz de en iyisi “mini mini” gitmenin hesabını yapın derim.

Bu yazı 444 defa okunmuştur .

Son Yazılar