ANLAT, NEDEN YAPAMIYORSUN?
Reklam
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

ANLAT, NEDEN YAPAMIYORSUN?

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Biz insanlar doğamız gereği şikayet ederiz isteklerimiz gerçekleşmediği zamanlar. Ve dileklerimizi yerine getiremeyenlerden veya getirmeyenlerden mantıklı açıklamalar yapmalarını bekleriz. Bu konuda haklıyızdır. Çünkü yapılması mümkün olan şeylerin gerçekleştirilememesinin bazı nedenleri olmalıdır.

Kilis’te yaşayan insanlarında doğal olarak yapma yetisine sahip kişilerden bazı beklenti ve istekleri var: Hayatlarını geçirdikleri şehrin yaşanabilirliğinin yükseltilmesi, iş alanlarının genişletilmesi, düzgün yapılaşma, denetim, adalet, eşitlik gibi makul istekler. Ne yazık ki Kilisliler bu emellerine geçmiş yıllarda olduğu gibi  yaşamakta olduğumuz bu zamanda da ulaşabilmiş değil. Haklı olarak insanlar soruyorlar, “bunun sebebi nedir” diye. Ve mantıklı açıklamalar bekliyorlar. Sordukları sorulara verilen cevaplar elbete yetersiz kalıyor.

Kilis uzun yıllardır bu sıkıntıyla yaşamaya devam ediyor. Bu sıkıntıya katlanmak istemeyenler ise alıp başını gidiyorlar. Kilis’in nüfusu, iş gücü ve ekonomik potansiyeli her geçen gün azalma eğilimi gösteriyor. Kilis’in bu durumu devam ettiğinde nüfus açısından önümüzdeki yıllarda 40-50 bin seviyelerine düşeceğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre gerçek bu. Kilis tam bir çıkmazda anlayacağınız.

Kilis’te hiç kimse, Kilis’e bir havaalanı lazım, Kilis’e gökdelenler inşa edilmeli, bütün şehir, merkezi ısıtmalı sisteme geçirilmeli, ulaşım berbat, Kilis’e metro ve tramvay getirilmeli gibi isteklerde bulunmuyor. İnsanımızın beklentileri gayet makul ve gerçekleştirilebilir nitelikte.

Kilisliler, başka şehirlere ve orada yaşayan insanların yaşam tarzlarına gıptayla bakmak istemiyor. İsteklerinin ve beklentilerinin gerçekleştirilmesini umuyorlar. Yapılmayan ve yapılamayan icraatların sebeplerinin kelime oyunları olmadan ve politika yapılmadan açıklanmasını bekliyorlar ve Kilisliler soruyor; “ANLAT, NEDEN YAPAMIYORSUN?”

 

  

Bu yazı 285 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar