Kilis’teki Akiller!
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

Kilis’teki Akiller!

21 Mayıs 2013 - 14:50

Kilis’i ziyaret eden akil insanlar grubunun çeşitli tepki ve gösterilere neden olduğunu hepimiz biliyoruz. Akil insanların toplantısı öncesi sivil toplum örgütlerinin tepki yürüyüşü esnasında yolda yürüyen öğrenciler, çevre esnafı ve vatandaşlar da dâhil olmak üzere alkışları ile akil insanlara karşı olduklarını ifade ettiler. Neyi kime niçin anlattıklarının farkında olmayan bu akil insanların toplantıları geniş güvenlik önlemleri altında yapılırken, toplantıya katılacaklar özel davet usulü ile seçildi. Toplantıya girmek isteyen vatandaşların içeriye alınmayışları haberlere kadar yansıdı.

Buraya kadar normal! Çünkü akil insanlar Türkiye’nin neresine giderse gitsin bu tür tepkilerle karşılanıyorlar. Ancak bu toplantı sonrası Kilis’teki akil insanların uzantıları olan bazı kişilerin yaptıkları açıklamalar gerçekten üzüntü verici! Toplumda bir yeri olan bu tür kişiler ne yazık ki, yaptıkları açıklamalarla, halk tarafından kabul görmeyen bu zihniyeti çeşitli kılıflara sokup süsleyerek güzel göstermeye çalışıyorlar. Bu kadar büyük bir zayıflık olabilir mi Allah aşkına!

Halk tepki gösteriyor, “Yanlış yapıyorsunuz” diyor, Kilis’teki akil insanların devamı olanlar “Yok Efendim şöyle söylesinler, böyle yaparlarsa daha iyi olur” babından fikirler sunuyorlar. Ben her şehit mezarına gittiğimde oğlunun yanı başında gözyaşı döken anneleri görürken, onca şehide rağmen “Yetmez Ama Evet” zihniyetli kara beyinlerin sözlerini kaldıramıyorum. Kimse kusura bakmasın ama bu kafalar neye hizmet ediyorlar? Söze ve harekete gelince toplumda onlar kadar mülayim onlar kadar güler yüzlü kimse yok! Zannedersiniz melek! Bu nasıl bir elbise!

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in, Başbakan’ın mürşid olarak nitelendirdiği akil insanlara karşı söylediği şu sözünü bu adamlar iyi dinlesinler tekrar duysunlar diye buraya da yazıyorum: “Sayın Başbakan akil adamlara bunlar halkımızın mürşitleridir. Onlar halkı irşat ediyorlar, diyor. Eğer irşat ehli ise bunları lütfen katillerin, masumların kanını akıtanların, gözyaşlarını döktüren insanların yanına gönderin, yani PKK'yı ıslah etsinler.”

Çözüm isteyene yol da çok çözüm de çok!

Selim Baytürkmen

  

 

Bu yazı 2909 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar