Sanki Virüs Sabahları Bulaşmıyor
Selim Baytürkmen

Selim Baytürkmen

Sanki Virüs Sabahları Bulaşmıyor

31 Mart 2020 - 16:50

Korona virüs hayatımıza girdiğinden bu yana günlük hayatımız dahil olmak üzere birçok rutinimiz değişti.

Artık herkes daha temiz daha hijyenik daha kontrollü. Özellikle büyük şehirlerde sokağa çıkma oranı gün geçtikçe düşerken, Kilis’te hayat sanki normalmiş gibi sürüp gidiyor.

Kilis’te sabah erken saatlerden tutun saat: 11.00 sularına kadar mecbur olmayan hiç kimse dışarıya çıkmıyor. Akşam saat: 17:00 sularında ise yine aynı sakinlik hakim şehirde.

Gelin görün ki 11 ve 17 saatleri arasında ne olursa oluyor. Herkes dışarıda. Sanki virüs sadece sabahları ve akşamüstü bulaşıyormuş gibi insanlar bu saatlerde evlerinde. Diğer zamanlarda Kilis’te hayat normale dönüyor.

Motosikletle iki kişi gezenleri, otomobilleriyle dolaşanları görüyoruz. Özellikle ana caddedeki insan kalabalıkları şaşırtıcı düzeyde yoğun.

Bir de banka önlerindeki kuyruk var tabi ki! Banka içerisinde sosyal mesafe var, müşteriler tek tek içeri alınıyor ama dışarı da herkes bitişik sırada bekliyor.

Bu virüsün bir şehre yayılması o kadar kısa zaman alıyor ki, insanların bu rahatlığı artık rahatsız edici olmaya başladı.

Lütfen dikkat edelim, işimiz yoksa evde kalalım, yetkililerin çağrılarına uyalım. Herkesin kendini değil tüm toplumu düşünmesi gereken bir süreçten geçiyoruz.    

Bu yazı 2164 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar