ALTIN TAŞIYANLAR, TAŞ TAŞIYANLAR
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

ALTIN TAŞIYANLAR, TAŞ TAŞIYANLAR

10 Nisan 2020 - 16:48 - Güncelleme: 10 Nisan 2020 - 17:21

Altın taşıyanların Başbakanı Kanada Başkanı Justin Trudeau açıklama yapıyor:

- Korona virüsü salgınıyla mücadele için 728 milyon dolar ayırıyorum.

- Parayı düşünmeyin.işimi kaybedebilir miyim?diye korkmayın.

- Siz sağlığınızı düşünün,para bizim işimiz.

- Korona virüs salgını nedeniyle gelirini kaybeden vatandaşlarımıza dört ay boyunca 2 bin dolar (10.000 TL) aylık maaş vereceğim.

-İşleri duran küçük işletme sahiplerine de para yardımı yapacağım.

-Hiçbir vatandaşımız bu zor zamanlarda kirasını ödemek ya da yiyecek satın almak konusunda endişelenmemeli”  

-Size destek için 83 milyar dolar ayırdım. Bu da milli gelirimizin ancak % 3’dür."

Toprak taşımaya layık görülenlere ,  açıklanan korona virüs paketi ise açıklanan bu desteğin yanında çok küçük kalmıştır.

Zira yapılan yardımların bir kısmı, verilen iban numaraları ile toplanan yardım paralarından, geri kalanda, eğer bu krizden çıkılırsa ,vergi ceza ve zam yoluyla tekrar halktan çıkarılacaktır.

Peki, altın taşıma, taş taşıma ne alaka diyeceksiniz, sizleri çok değil yaklaşık 8 ay evvele götüreceğim

Kanadalı maden şirketi Alamos Gold’un CEO'su John McCluskey'in geçtiğimiz yıl ülkesindeki bir televizyon kanalına demeç vermişti.

“CEO’nun açıklamasına göre Balıkesir kaz dağlarında 3 milyon ons altın bulunmuş. Değeri 4 milyar dolar, yani 22 milyar 640 milyon lira. Yaptıkları yatırım sadece 100 milyon dolar.” Üretime 2020 yılında başlayacağız ve 15 sene sürecek. TL’nin değer kaybetmesi maliyetleri düşürdü. Yabancı işçi çalıştırmıyoruz. Türkler taş taşımakta çok iyiler” ifadelerine kullandı.

Evet, Kanadalılar Kendi ülkelerdeki kaynakları kullandıkları gibi, kilometrelerce uzaklıktaki devletlerin kanunlarındaki boşlukları değerlendirerek, ülkemizin altınlarını Kanada’ya taşıdıklarından dolayı elbette böyle bir paket açıklayacaklar.

Ey Türk milleti sen  Lozan’da gizli madde var ,maden çıkaramayız yalanına inanır  ve taş taşımaya devam edersen , elin yabancı şirketi kilometrelerce öteden  gelir senin olan  altını  ülkesine  götürür  ve doğal olarak halkına da böyle bir  paket açıklar.   

Biz Türkler hazine üzerinde oturan dilenciler gibiyiz. AKP döneminde 14 kez değişen maden yasası ile çıkan madenin %98’i çıkaran şirkete, % 2’si ise T.C. devletine kalacak, bu taksimi kurt bile yapmaz.

Mustafa Çınkı'nın Rant Lordları kitabında ülkemizdeki yeraltı kaynaklarının nasıl küresel güçler tarafından ele geçirildiğini detayları anlatıyor.

‘’ Rio Tinto 30 Maden Arama Ruhsatı

Cominco 190 Maden Arama Ruhsatı

Yamas 233 Maden Arama Ruhsatı

Tuprak 63 Maden Arama Ruhsatı

Geomar 3 Maden Arama Ruhsatı

Omya 85 Maden Arama Ruhsatı

Normandi 149 Maden Arama Ruhsatı

İsimli yabancı firmaların yanında Magnezit, Eldorado, Anatolia Minerals, Odysf resources, BHP madencilik, Norando, Knauf gibi yabancı firmalarının da ruhsatını aldığı maden yataklarının toprak ölçümü 400.000 kilometrekareyi aşmış durumda.

Yani topraklarımızın yarısından fazlası bugün maden ruhsatı adı altında küresel firmaların kontrolünde bulunmaktadır.

Türkiye üretim yapılabilecek nitelik ve nicelikteki 50 çeşit maden türüyle, maden rezervleri bakımından belki de dünyanın en zengin ülkesidir.

Ülkemizdeki madenlerin değerinin 3 katrilyon dolar olduğu hesaplanmaktadır.

Bu kaynakların birkaç milyar dolar karşılığı küresel güçlere devredildiği düşünüldüğünde, ülkemizin nasıl bir kuşatma ile karşı karşıya olduğu daha iyi anlaşılacaktır’’

Ey Türk milleti bu madenler sana kurtuluş savaşını yapan ecdadının emanetidir.

Prof. Dr. Haydar Baş, seçim beyannamesinde ben bu madenleri önce devletleştireceğini, sonra % 51 hissesi devletin %49 hissesi vatandaşın olmak üzere şirketler kuracağım, seni bu madenin ortağı yapacağım devlete kalan gelir ile de vatandaşlık maaşı vereceğim” demişti ama sen Haydar Hocayı dinlemedin. Sana taş taşımayı layık görenlerle beraber oldun.

Gelin artık bu inattan vaaz geçelim, Rusya ve Çin gibi bizde Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim, biz de kurtulalım.

ALAİDDİN ÖZKAR 11.04.2020

Bu yazı 3628 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar