Ayasofyayı Açmak Günahlarınızı Affettirir mi?
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

Ayasofyayı Açmak Günahlarınızı Affettirir mi?

15 Temmuz 2020 - 18:45 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 10:59

Bir iktidar düşünün kendini milliyetçi muhafazakar,  dindar bir parti olarak ilan etsin, hakça paylaşımdan, her türlü yoksulluk ve yolsuzluğa karşı dimdik duracağından, kısaca İslami iktidar edeceğinden, dağa taşa hak yol İslam yazacağından ve perde ardında da şeriattan bahsetsin .

Halk da yeter artık şu dinsiz imansız partilerden çektiğimiz diye onları iktidar etsin.

İktidar gelen parti ise Allah Kuran’da : “Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur.   Sizden kim onları dost edinirse muhakkak o, onlardandır. Allah zalim toplumlara yol göstermez.” (Maide süresi ayet 5/51) ayeti varken ABD’ye Stratejik ortak, her fırsatta Hıristiyan birliği olduklarını devamlı deklare eden Avrupa Birliğini girmeği kendilerine hedef belirlesin.

Tabii ki Yahudi ve Hıristiyanlara  dost olmanın bir bedeli vardı nitekim Kuran da yüce yaratan :  “Sen dinlerine uymadıkça , ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. Maide /120 diyordu.

Ne yazık ki onlara uymak uğruna arka arkaya uyum yasaları çıkarıldı. 

 Önce Avrupa Birliği uyum paketleri çerçevesinde zina yasası olarak bilinen 5237 sayılı Ceza Kanununu 12.10.2004 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlatarak yürürlüğe konuldu .artık 18 yaşını doldurmuşsa iki gönülde bir olmuşsa sorun yok ,eskiden  insanlar Allah'tan korkmuyorsa bile devletten(hapis cezası) korkar bu fiili işleyemezdi.

 Daha sonra Tarım Bakanlığı'nca 9 Ağustos 2006'da Resmi Gazete'de yayınlanarak   Domuzun etinin kasaplık et kapsamına alınmasına ilişkin yönetmeliği devreye konuldu.  bununla da kalınmadı, Cumhuriyet tarihinde ilk kez domuz üretimine Ziraat Bankası, Tarım Bakanlığı'nın çıkartmış olduğu bu yönetmeliği dikkate alarak 12 Ekim 2006'da yayınladığı genelge ile domuz üreticilerine kredi vereceğini açıkladı.

Dinimiz faizi doğru bulmazken papaz malthus'un  faizci kapitalist sistemi uygulandı “ Meşru görerek faize dönen kişiler cehennemliktirler. Onlar orada ebedi olarak kalıcıdırlar.” (Bakara,2/275)derken

Peygamberimiz de: “Faiz yiyene, faiz verene, faiz muamelesine kâtiplik ve şahitlik yapanlara Allah lanet etsin” buyurarak faizle ilgili her bir işi ve işlemi yasaklamışken iktidar kredi kullanmayı devamlı teşvik ettiğinden Nisan ayında hayatlarında ilk defa kredi kullanan 900 bin kişilik artış ile takipteki krediler hariç bireysel kredi kullanan kişi sayısı 32,4 milyon kişi oldu  bu rakam doğru okunduğunda toplumum kahır ekseriyetinin faiz illetine bulaştığını gösterir.

Diğer yandan yeni kilise ve havra yapımı  ile ilgili imar yasasında değişiklikler yapıldı. Önceden yetkili mülki amirlerden sadece camii yapmak için alınırdı. Çünkü bu hususu düzenleyen kanunda "cami yapma izni" şıkkı vardı. Bu şıkkı "mabet açma iznini" diye değiştirerek ülkeyi ruhsatlı kiliselerle doldurdular Müslüman Türk milletinin ödediği vergilerle 3 trilyon harcayaraktan Van da Akdamar kilisesini onararak hizmete  açtılar.   

Şimdi soruyorum din adına bu kadar fecaat işlenmişken,  duvarlarda hala duran "İkonalar ve fresklerle,ayrıca  kalbimizde ve kafamızda oluşan bir çok soru işaretleri ile birlikte Ayasofya'nın cami olarak ibadete  açılması sizi kurtarabilecek mi? Nitekim dünya çok kısa, hesap günü ise yakındır

ALAİDDİN ÖZKAR 15/07/2020

Bu yazı 9962 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar