BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ KONGRESİNİN YANSIMALARI
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ KONGRESİNİN YANSIMALARI

23 Ekim 2019 - 15:32

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) 7'inci Olağan Büyük Kongresi Pazar günü Ankara'da yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Biz de bu tarihi güne şahitlik edenlerdeniz . Bağımsız Türkiye Partisi insanlığı ilgilendiren tüm meselelerde çözüm ortaya koyan, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesini benimseyen,insanı merkeze koyan tek partidir

BTP her ne kadar yazılı ve görsel basında  medyada hak ettiği yer verilmese de  (gizlese de), Türkiye'de 100'e yakın parti varken ,BTP illerde ve ilçelerde teşkilatını kuran ve seçime girme hakkı olan 10 partiden birisidir.

BTP, "Biz mandacı değil, ulusalcıyız; şövenist değil, milliyetçiyiz; dini siyasete alet eden radikal ya da ılımlı dinci değil, dindarız" ilkesini savunan bir partidir.

Yıllardan beri süre gelen alevi-sünni ayrımına karşı   "Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt" tezini ortaya koymuştur.

İnsanları Alevisi'yle Sünni'siyle Ehl-i Beyt ortak paydasında bir araya gelmeleri için onlarca Ehl-i Beyt sempozyumu , bir çok il ve  ilçede paneller ve toplantılar organize edilmiştir.

Ülkelerin bağımsızlığını , milletlerin huzurunu tehdit eden,toplumun en önemli meselesi haline gelen   ekonomik sorunlara genel başkan Prof.Dr.Haydar Baş'ın yazdığı ''Milli Ekonomi Modeli'' ile çare olunmuştur.

Programın sonunda konuşan Prof. Dr. Haydar Baş'ı konuşmasında öne çıkan başlıklar şunlardır:

- "24 saatte bu ülkeyi dünyanın en güçlü devleti yaparım."

- "Ben devletime son derece inanan, bağlı kalan bir insanım. Ben devletimin zerre kadar zarar görmesini istemem, ona zarar verilmesine de müsaade etmem. Onun için ben devletim."

- "Ölümden korksaydık, dünyaya gelmezdik."

- "Milli meselelerde duyarlı bir insanım, kavgaya taraf değilim, insanları ikna ederim."

- "Rusya'yı ayağa kaldıran benim. Ruslar bunu inkâr etmiyor. 'Bizi insanlığın huzurunda söz sahibi yapan Haydar Hoca'dır', diyorlar."

- "Birçok iktisat kongresi yaptık. Ünlü iktisatçılar, 'Dünyanın kurtuluşu Milli Ekonomi Modeli'nde' dediler. 2013'te Duma'ya gittim, beni özel kapıdan aldılar."

- "Rusya 'dinsiz dediler', öğle namazını Duma'da kıldık. Jirinovski, 'Türk düşmanı' diyorlardı, bizi görünce 'Ne mutlu Türküm diyene' dedi. Rusların iman kapıları da açık... Yüzlerce Rus, bize bakarak Müslüman oldu. Rusya'nın gözünde bir tane bilim adamı var: Haydar Hoca..."

- "Önde gelen Rus iktisatçısı Prof. Dr. Vladimir Lisiçkin bana Çinlilerin Milli Ekonomi Modeli (MEM) ile ilgilendiğini aktardı. Onay verdim. Çin, bunun üzerine MEM'de yer alan tüketim ekonomisini devreye koydu. Amerika onları sallıyordu. Şimdi Çin ABD'yi sallıyor. Çünkü tüketimi devreye koydu, pazar bulma tehdidi ortadan kalktı. Bunu Milli Ekonomi Modeli yani Haydar Hoca ile yaptı."

- "Dünyanın yarısı Haydar Baş diyor, Haydar Baş da ülkesinde mahkûm ediliyor. Devletleri ayağa kaldıran benim."

- " (Türkiye'de) İş yerleri kapandı mı, sanayi yok oldu mu, tarım, denizcilik, ormancılık, madencilik bitti mi? Elbette biter. Siz onlara yüzde 50 verdiniz, Haydar Hoca'yı da yüzde 1'de tuttunuz. Onlar da milleti layık olduğu(!) yere taşıdı."

Yıllardır projeleri ile ezilen devletlere ve milletlere çözüm bulduğu halde, sayın Haydar Baş Türkiye'de devlet ve millet tarafında görmezden gelindiği gibi , üstüne üslük  birde alacaklı olduğu bir ticari davadan dolayı haksız yere 2yıl 6 ay ceza verilmesini ne ile izah edebilirsiniz?

Bu vurdum duymazlık bu şekilde devam ettiği müddetçe, bu günleri çok arayacağız! ne yapalım kendi düşen ağlamaz.

ALAİDDİN ÖZKAR  23/10/2019

Bu yazı 1886 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar