"CANIMIZ TOPRAKTA BEDENİMİZ DİMDİK AYAKTA''
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

"CANIMIZ TOPRAKTA BEDENİMİZ DİMDİK AYAKTA''

23 Ekim 2020 - 16:28

Geçtiğimiz pazar Ankara'da kongredeydik. Bağımsız Türkiye Partisi'nin 5. Olağan Üstü Kongresinde.

Prof. Dr. Haydar Baş'ın Hakk'a yürümesinin ardından 22 Nisan'da MYK'nın oybirliğiyle Genel Başkan seçilen Hüseyin Baş, bu sefer 81 ilden kongreye katılan tüm delegelerin oyuyla yeniden Genel Başkan seçildi.

Pandemi dolayısıyla  yalnızca delegelerin davetli oldukları kongre, gerek katılım gerekse organizasyon bakımından mükemmel oldu.

Prof. Dr. Haydar Baş hakikaten vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü noktasın ,azimli ,kararlı ,  istikrarlı bir kadro yetiştirmiş. Boşuna dememiş; “Benim kadrom dünyada bir tanedir, eşi ve benzeri yoktur” diye.

Kongrenin ana sloganı ''Var Bi Hayalimiz'' idi.

Hakikaten de  gerçekleşmemiş, gerçekleşmesini beklediğimiz, o kadar çok hayalimiz var ki.

Hayalimiz, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığın, doya, doya ,mal ,can ,namus , din ve vicdan emniyeti içerisinde yaşamasıdır.

Hayalimiz, insanların gelir ve fırsat eşitliği içerisinde ,iş ve aş sahibi olmasıdır.

Hayalimiz, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale'de canları pahasına bize bıraktıkları  bu vatanın, yer altı ve yer üstü zenginliklerini, global şirketlere değil de ,asıl sahibi olan Türk milletinin refahına kullanılmasıdır.

Hayalimiz, “para basmayın enflasyon olur” yalanı ile piyasamıza Dolarını Eurosunu   süren uluslararası tefecilerden kurtularak, yerli ve milli paramızın hakim olduğu bir ülkede yaşamaktır. 

Hayalimiz, her türlü siyasi ve ekonomik şantajlara boyun eğmeyen '' Ne AB, Nede ABD ,Tam  Bağımsız Türkiye'' denilebilen bir ülkede yaşayabilmektir

Ankara'daki  kongre, bu hayallerimizin çok daha fazlasına ulaşabileceğimizin hissini uyandırdı bende.

Çünkü Genel Başkan Hüseyin Baş, Prof Dr Haydar Baş'ın rıhlei tedrisatından geçmiş ,olaylara vukufiyeti ve olgunluğu ile Türkiye'nin en genç parti lideri olmayı hak etmiştir.

Bakın sayın Hüseyin Baş kongrede neler söylemiştir:

"Ben Hüseyin Baş. Ömrünü davasına adamış, hiçbir menfaat beklemeden hayatını insanlığın hizmetine sunmuş, kâinatın merkezine insanı koymuş ve o insanın ne olduğunu en mükemmel şekilde tarif etmiş bir fikir insanının, bir ilim insanının ve bir gönül insanının evladıyım."

"Onurla ve gururla söylüyorum: Ben Haydar Baş'ın oğluyum. Hayatımın en gurur verici anını yaşıyorum. Özlenen ve beklenen genç olmak için, bu çökük harabeyi yükseltmek için bugün karşınızdayım."

"Birlik, beraberlik ve bağımsızlık meşalesini yakana söz olsun. Biz o birliği, beraberliği ve bağımsızlığı sağlamak için son nefesimize kadar mücadele edeceğiz."

"Fakirliğin suç sayıldığı günlerin gelmesi için Milli Ekonomi Modeli'ni tüm dünyada hakim kılmak için yola çıktık."

"Ölümsüzlük diyarından bir el üzerimizde artık. Fikriyle, zikriyle, mücadelesiyle bize örnek olan o sonsuzluk âlemine layık olduğumuzu gösterme günüdür bugün."

"Bizim var bi hayalimiz. Hayalimiz 'Tüm ümidim gençliktedir' diyen Atatürk'ün hayalidir. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde birbirini anlayabilenlerin yaşadığı bir toprak hayalidir. Hayalimiz 'Fakirlik suç sayılacak' diyen Oğuz Kağan'ın hayalidir. Hayalimiz 'Devletin dini adalettir' diyen İmam Ali'nin hayalidir. Hayalimiz 'Bizim dönemimiz başladı' diyen Haydar Hoca'nın hayalidir.

"Ben Türkiye'nin en genç genel başkanıyım. Ben Türkiye'nin yüzde 40'ı olan gençlerin temsilcisiyim. Ben ve sizler o gençlerin tamamına ulaşacağız ve onları bu davanın merkezine koyacağız. Gençlerimizle birlikte bir Türkiye inşa edeceğiz. Hayallerimizi gerçekleştireceğiz."

"Kendini 24 yaşında 'Türkiye'nin bağımsızlığına adıyorum' diyen Deniz Gezmiş gibi kendimi 29 yaşında Türkiye'nin bağımsızlığına adıyorum."

Görünen o ki Bağımsızlık sevdalısı olan bu kadronun ruhu toprakta ,bedeni ise dimdik ayaktadır. Hayırlı olsun

ALAİDDİN ÖZKAR 23/10/2020

Bu yazı 6302 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar