Kilis Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunun Yansımaları
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

Kilis Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunun Yansımaları

30 Ekim 2019 - 17:37

Kilis Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonuna biz de katıldık. Bağımsız Türkiye Partisi İl Başkanı olarak, partimizi temsil etmekle birlikte, gazeteci  kimliğimizle de  gelen misafirlerle hasbıhal ettik.

Öncelikle Kilis Valisi Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ü tebrik ediyorum, davetlileri kapıda karşıladılar. Sayın Valimiz başta şehit yakınları ve gazilerle özel olarak ilgilendikleri gibi, davetlileri masalarında tek tek gezerek  programına katılanları ayrıca onura ettiler.

Neticede 29 Ekim bir bayramdı ve  bayram da bayram gibi kutlanmalı idi. Öyle de oldu. Kilis Musiki Cemiyeti  Ekrem Bazoğlu'nun  sunumuyla  güzel bir müzik dinletisi dinletirken, masaların etrafındaki davetlilerde  birbirleri ile sohbet etme imkanı buldu.

Bu vesile ile ben de masalarında bulunduğum İyi Parti Kilis İl Başkanı Ağa Gündoğmuş  ve arkadaşları ile Türkiye'nin geldiği durum ve ilimizde daha etkili ve uyarıcı siyaset nasıl yapılır konusunda sohbet yaptık.

Sonra yan masada bulunan Kuvvai Milliye derneği Başkanı Reşit Yetimoğlu ile yaklaşan 7 Aralık Kilis’in Kurtuluşu vesilesi ile bilhassa Kilisli öğrencilerimizin  Kuvvai Milliye Derneğini ziyaret  etmelerini , orada  onlara milli şuur verilmesi gerektiğini konusunda fikir alış verişi yaptık,  oda bu noktada elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Tabi bu noktada yerel yöneticilerin desteği şart.

Bu arada çok  değerli öğretmenim Mahmut Kudeyt beyin elini öptüm, daha önce okul yaptırarak eğitime destek  verdiği  bildiğim için, bu noktada ilimiz eğitime  desteğin devam edeceğinin sinyallerini aldım.

Çok değerli, Kuyumcular, Berberler, Ayakkabıcılar ve Şoförler odası başkanları ile esnaf emeklilerinin (bağ kur) düşük  maaşlarının artırılması konusunun Ankara'daki  federasyon toplantılarda gündem edilmesini konuştuk.

Esnaf Odaları Başkanı Şevket Memiler işine sahip olan, yenilikleri araştırarak uygulayan esnafların işlerinin iyi olduğunu ,fakat 12 yıllık mecburi eğitimle birlikte çırak ve kalfa bulmakta zorluk çektiklerini, bu konuyu her plak forumda anlattıklarından bahsetti. Tabii ben de tüm görüşmelerimizde partimizin (BTP) çözüm yollarından bahsetme fırsatı buldum.

Programın kapanış konuşmasını Kilis Valisi Recep Soytürk yaptı. Bir asır önce ülkenin büyük bir tehlike altında olduğunu hatırlatarak, “7 düvel ülkemizi bölmek, gücünü azaltmak ve ortadan kaldırmak için bir araya geldiler ama büyük bir liderimiz vardı. Baş Komutanımız vardı. Onun etrafında kenetlendik. Askerimiz, milletimiz, vatandaşımız; o yoksulluklar içerisinde hakikaten destansı bir kahramanlık örneği gösterdi ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurdular. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetim şeklini de bundan tam 96 yıl önce Türk'ün kültürüne ve şiarına en uygun olan Cumhuriyet olarak belirledik. Aradan bir asır geçti, bakıyoruz yine 7 düvel, yine o koca koca devletler Türkiye Cumhuriyetinin gücünü azaltmak, bölmek ve itibarını azaltmak için bir asır önce ne yaptıysa şimdi de benzer şeyleri yapıyorlar. Biz tam 1 asır önce nasıl kenetlendiysek bugün de hem 15 Temmuz'da, hem Fırat Kalkanı Harekatında, hem Zeytin Dalı Harekatında, hem de Barış Pınarı Harekatında bir olduk, beraber olduk ve hakikaten Türk'ün gücünü Türkiye'nin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Hem askeri, hem diplomasi, hem de vatandaşlar olarak. Ben bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğumdan, bir Türk olduğumdan büyük gurur duyuyorum''dedi.

Ben de bu vesile ile halkımıza  birlik beraberlik içinde nice  bayramlar diliyorum.

ALAİDDİN ÖZKAR 30/10/2019

Bu yazı 12387 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar