Ailemizin televizyonu
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Ailemizin televizyonu

25 Eylül 2021 - 11:32

Ailemizin televizyonu, “Meltem Televizyonu” yeni yayın döneminde yaptığı programlarla göz doldurmaya devam ediyor.

Hafta içi her akşam saat 19.00 da Gülgün Feyman hanımefendinin sunumuyla gerçek “haberlere” ve perde arkasına ulaşma şansını yakaladık. Konuklarıyla, bağlantılarıyla her konunun uzmanlarıyla çok geniş bir yelpaze oluşunca da doğal olarak izlenme oranı her geçen gün artarak devam etmektedir.

Gülgün Feyman hanımefendinin haftalık sunduğu “Haberin içinden” programı zaten başlı başına bir televizyon klasiği özelliğini kazandı. Yine bu programda da hem konuklar hem uzmanlar, her sorunu bütün detaylarıyla ele alarak enine boyuna tartışarak çözümler sunmaları, keyifle izlenmesine sebep olmaktadır.

Haberin içinden programının yeni müdavim konuğu eğitimci yazar Arda Karani hocamızın izleyici hayranları oluşmaktadır. Arda Karani hocamızı ekranlarda daha sık ve gençlerle ilgili programlarda da yer alması izleyici talebidir…

Hafta içi “kum saatiyle”, haftada bir gençlerin “konuşuyorum” programıyla, sabah kuşak programlarıyla “Kuran öğreniyorum” programıyla, Meltem Televizyonu gerçekten de ailemizin televizyonu olma unvanını en fazla hak eden kanal olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Spor programlarıyla ve konuklarıyla spor meraklılarını, “Sanatçı” programıyla sanat camiasının emekçilerini bize sunan Raif Akyüz’ün zarif programıyla sanat hayranlarını ekran başına kilitlemesi, Meltem Televizyonunun artıları arasında yer almaktadır.

Haftalık “Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt” programı izleyenlere, seçilmiş ve sevilmiş olan Ehl-i Beyt’i tanıma, sevme ve onları örnek alarak sosyal hayata dair ölümsüz ve şaşmaz ölçüler sunuşu, ayrıca öneme haiz bir programdır. Konuklarıyla, sunumlarıyla gönüllerimizi titretmeye devam etmektedir.

“Prof. Dr. Haydar Baş’la Haftanın Sohbeti” programı belki de dünyanın en uzun soluklu haftalık programı olma özelliğini devam ettirmesi bakımında üzerinde durulması ve kaçırılmaması gereken bir program özelliğini taşımaya devam ediyor.

Haftanın sohbeti programının da en önemli özelliği en güncel konularda, programın esas sahibi Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın fikirleri doğrultusunda çözümler sunulmaya devam edilmektedir. Konularının uzmanları olan Merhum Hocamızın yetiştirdiği kadronun görüşlerini paylaştıkları fikir ve gönül sohbeti özelliğiyle yayın hayatına devam ediyor olması milletimizin açısından da büyük bir öneme haizdir. Olaylara Haydar Baş hocamızın bakışıyla bakmak şansını hala kaybetmediğimizin huzurunun yaşandığını, Onun yetiştirdiği kadronun dilinden tespit ve çözümler duymak da ayrı bir nimet olduğunu düşünüyorum.

Yeni program, “gündemin nabzı” adı ile yakından alakalı program sunarak önemli konuklarla sorunları enine boyuna konuşarak izleyicilere keyifli zamanlar yaşatmakta olduklarını da söylemeden geçemeyeceğim.

Ekran önünden-arkasına, program yapımcılarına, yönetim kadrosuna, görünen-görünmeyen, bilinen-bilinmeyen Meltem Televizyonunun fedakâr ve çalışkan kadrosuna minnet borçluyuz. İyi ki varsınız.

Bu yazı 291 defa okunmuştur .

Son Yazılar