Ayasofya'da mevlit
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Ayasofya'da mevlit

05 Kasım 2021 - 08:19

Geçtiğimiz gün Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş tarafından atılan bir twitter mesajıyla bizlerin de haberdar olduğu çok önemli bir gelişme yaşandı. 

Sayın Hüseyin Baş’ın twitter mesajında şu ifadeye yer verilmiştir: "Bugün İstanbul Valiliği'ne 10 Kasım'da Ayasofya Camii'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhuna Mevlid-i Şerif okutmak için başvurumuzu yaptık. Umarım izin verirler"

Mesajın altında da BTP İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul Valiliğine verilen başvuru dilekçesi resmedilmiştir.

Bu teklif belki de son zamanlarda en çok önemsenmesi gereken bir tekliftir. Zamanlama açısından da çok önemli bir davranış olan bu başvuru, cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk üzerinde oynanmak istenen bütün oyunları bozacak nitelik arz etmektedir.

Kamuoyunda çok olumlu bir tepki alan mevlit başvurusunu, önemli gazeteler manşetinden duyurmuş ve farklı fikir yapılarına mensup duayen gazetecilerin sosyal medya hesaplarından olumlu paylaşımlar yapmasına neden olmuştur.

Hatta sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlarda, Ayasofya’da Mevlit mesajı ilk sıralara yerleşmiştir. Bu da gösteriyor ki yapılan teklif milletimizin muhtaç olduğu sosyal barışa katkı sağlayacaktır. Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın “Atatürk Vatandır, Atatürk Bayraktır, Atatürk Türk Milletinin birleştirici harcıdır” sözünün de gerçekleşmesine vesile olabilecek niteliktedir.

Başta İstanbul Valiliği olmak üzere her kurum ve her sorumlu kişi, ele geçen çok önemli bu fırsatı değerlendirmelidir.

BTP lideri Av. Hüseyin Baş eşsiz zekâsıyla yine önemli bir hamle yaparak beklenmedik davranışla herkesi hayrete düşürmüştür. Bu güne kadar hiçbir siyasi parti liderinin aklının kıyısından bile geçmeyen bu davranış, aslında bu güne kadar olması gereken bir şeydi. Bu sebeple gayet de normal karşılanması gereken bir davranıştır.

Bu mevlit mutlaka 10 Kasım günü Ayasofya’da yapılmalı, siyasi partilerin genel başkanları ya da en üst seviyede katlım sağlanmalı, halkımızın her kesimi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bir vefa borcu olarak değerlendirilmeli, hatta geleneksel hale dönüştürüp en etkili bir şekilde her sene tekrarı yapılmalıdır.

Bağımsız Türkiye Partisinin Ayasofya’da Mevlit başvurusu, devletiyle milletiyle Türk toplumunun bir sınavı olacaktır. Umuyoruz ki bu sınavı millet ve devlet olarak kazanalım.

Bu yazı 323 defa okunmuştur .

Son Yazılar