Bayram havasında kongreler
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Bayram havasında kongreler

13 Ekim 2021 - 10:41

Bağımsız Türkiye Partisi Trabzon il teşkilatı 8. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Nihat Hekimoğlu bütün delegelerin oyuyla yeniden il başkanlığına seçildi. Sayın Hekimoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında “Genel Başkanım, Trabzon teşkilatı olarak bütün kadrosuyla kale gibi arkanızdadır. Siz hayallerinizin peşinde koşun biz de senin arkandan geleceğiz. Buna söz veriyoruz.”

Kongrede konuşma yapan genel başkan yardımcılarından bir kısmının tespitlerinden kısaca bahsetmek istedim:

Doç. Dr. Ahmet Hamdi: “İlim adamları fikir adamları ölmezler, sürekli yaşarlar. Onlar fikirleriyle eserleriyle yaşarlar. Bu sebeple hocamız da eserleriyle aramızdadır ve yaşamaktadır…” “Üzerinde yaşadığımız vatan toprakları üzerinde yabancıların birçok hedefleri vardır. Uyanık olmak zorundayız. Bizim fikrimizden başka kimsenin çözümü olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu sebeple gerek iktidar gerek muhalefet olsun herkesin, bütün siyasilerin, çoluk çocuğunun dahi Milli Ekonomi Modeline, Av. Hüseyin Baş’a ihtiyacı vardır.”

İbrahim Yıldız: “Genel Başkanla geceleri geç saatlere kadar sohbetlerimiz ve fikir alışverişimiz olur. Size Genel Bakanın bir özelliğinden bahsedeceğim. Gerek ülkemizde gerek dünyada yaşanan sorunlar bazen insanı bunaltacak derecede sıkıntıya düşürür. Böyle bir durum Genel Başkan için söz konusu olmuyor. O böyle bir durumda ‘Bunlar kolay problemler çözeriz.’ Diye karşılık veriyor. Onun hiçbir konuda umudunun tükenmediğini görüyoruz. Gençliğin verdiği o enerjiden istifade etmeliyiz. Gerçekten onun hayali zekâsı cesareti umudu o kadar zirvedeki onun bu duruşuna milletimizin çok ihtiyacı olacaktır.”

Genel Başkan Av. Hüseyin Baş konuşmalarını yapmadan önce salonda sinevizyon gösterisinde Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın daha önce yaptığı konuşmalardan bir demet sunuldu. Adeta Onun manevi varlığı, ruhlarda hissedilecek derecede heyecan ve duygu dolu anlar yaşandı.

Daha sonra yine sinevizyondan sunulan marşlarla salonda bir bayram havası yaşandı. Başta Genel Başkan Av. Hüseyin Baş olmak üzere salondaki hemen herkes elinde bayraklar olduğu halde coşkuyla marşlara eşlik ettiler.  

Değerli dostlar gerçekten de Bağımsız Türkiye Partisi kongreleri bir bayram havasında coşkuyla, hem fikir hem heyecan fırtınası esintisinde geçmektedir.

Diğer siyasiler havanda su dövmekle, biribirine sövmekle, kendi dışındakileri ötekileştirmekle, çözümsüzlük batağında boğulmakla uğraşa dursun. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş; kadrosuyla, gençleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Onun dile getirdiği fikirlerin yankı bulması, heyecan vermesi de işin farklı bir boyutu tabi ki. Görünen o ki her kongrede farklı bir fikir fırtınası her kongrede farklı bir heyecan her kongrede farklı bir duygu seli yaşamaya devam edeceğiz. Av. Hüseyin Baş “var bi hayalimiz” diyerek hayalleri peşinde koşmaya devam ettikçe bu kervan daha kolay, daha emin yol alacaktır.

Bu yazı 346 defa okunmuştur .

Son Yazılar