Güneş balçıkla sıvanmaz
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Güneş balçıkla sıvanmaz

02 Ekim 2021 - 10:26

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş çok yoğun bir çalışma temposuna girdi. Bir yandan il kongrelerine katılıyor, bir yandan merkezi toplantılar tertipliyor. Kadın kolları, gençlik kolları toplantılarına iştirak ediyor. Bir yandan da yandaş olmayan önemli televizyon kanallarına konuk oluyor.

Hatta Sayın Av. Hüseyin Baş bazı müsabakalara dahi katılarak gençlerle birlikte olmanın zevkini çıkartıyor. Gençler de ilk defa kendileri gibi genç bir genel başkanla birlikte olmanın heyecanını yaşıyor.

Bu güne kadar gençler hep yaş olarak kendilerinden büyük ve düşüncelerini anlamaktan çok uzak siyasilere alışık olduklarından genç bir genel başkanla birlikte olmaktan da memnuniyet duymaktadırlar.

Bu güzel gelişmelerin yanında yandaş medya yine kör yine sağır ve yine başı kumda…

Yandaş medya ebedi Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş’a uyguladığı karartma faaliyetlerini BTP’nin genç liderine de yapmaya çalışıyor ama nafile.

Prof. Dr. Haydar Baş hocamız vefatından önce “Yeni bir güneş doğuyor. Bu güneş Mustafa Kemal’in Bağımsızlık güneşidir. Bağımsız Türkiye Partisinin güneşi doğuyor.” Diğer ifadesiyle de “bizim dönemimiz başladı.” İşaretinin emareleri görünmeye başlamıştır. Güneş doğuyor ve “Güneç balçıkla sıvanamaz.”

Hiç beklenmedik bir anda yandaş medya kuruluşlarının arasına devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı da katıldı. Prof. Dr. Haydar Baş anısına düzenlenen turnuvanın haberini eksik ve yanlı bir şekilde yaparak yandaş medya havuzdaki yerini almıştır.

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 3. ayağı hafta sonu Balıkesir'in Gönen ilçesinde gerçekleştirildi. Çeşitli kategorilerde 83 sporcunun katıldığı yarışlar merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş anısına gerçekleştirildi. Türkiye Motosiklet Federasyonu bunu teyit etmesine, Gönen Belediyesi bu durumu aylar öncesinden yaptığı ilanlarla tüm kamuoyuna duyurmasına, yarışma parkurunun her yerine asılan afişlerle ve podyumdaki afişte yarışmanın Prof. Dr. Haydar Baş anısına düzenlendiği çok net bir şekilde ifade edilmesine rağmen yapılan haber, Anadolu Ajansı tarafından böyle verilmedi.

Ne Prof. Dr. Haydar Baş’ın ne BTP lideri Av. Hüseyin Baş’ın adından bahsedilmedi.

Atalarımız ne güzel demiş: “Mahkeme kadıya mülk değil” elbet şu an görevde olanlar bir gün görevden ayrılacak. Elbet bir gün hukukun egemen olduğu günler gelecek, elbet haklının hakkının teslim edileceği günler de gelecek. Yapılan hukuk dışı eylemlerin hesabı yine hukuk çerçevesinde sorulacaktır. Ne demiş büyükler: “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner”

Bu yazı 290 defa okunmuştur .

Son Yazılar