Hüseyin Baş Kilis'ten uyardı
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Hüseyin Baş Kilis'ten uyardı

11 Kasım 2021 - 10:39

Bağımsız Türkiye Partisi 8. Olağan il kongresini Kilis’te de gerçekleştirdi. Kilislilerin sevgisini ve güvenini kazanmış bir sima olan Alaiddin Özkar Beyefendi tekrar Kilis BTP İl Başkanlığına seçildi. Kendisini bizler de tebrik ediyor, yeni dönemde başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Av. Hüseyin Baş, katıldığı her kongrede vatandaşın olağanüstü teveccühünü kazanmakta, dinleyenleri etkileyen tespitleri uyarıları ve çözümleriyle gönüllerde taht kurmaktadır.

Kilis’teki konuşmalarında çeşitli sorunlara ve o sorunların çözümüne parmak bastı. Ben burada konuşmalarında bahsettiği bir konunun tekrar altını çizmek isterim.

Kilis’teki Suriye vatandaşlarının bulunmasına, Suriye’deki karışıklık sonrasında neden Kilis gibi bir memleketin Suriye vatandaşlarıyla doldurulduğuna değindi. Bu konuda herkes kendince yorumlar yapmaktadır. Ama BTP liderinin tespiti Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın daha önce yaptığı tespitin aynısı olmakla birlikte insanı ürkütmektedir.

Normal vatandaş Suriyeli geldi piyasa canlandı diye dursun. Evi olan Suriyeliye evini kiraya verip para kazandığını zannede dursun. İnşaatçılar ucuz işçi sayesine para kazanıyoruz diye avucunu ovuştura dursun. Av. Hüseyin Baş çok daha önemli ve farklı bir bakışla bakıyor olaylara ve halkımızı uyarıyor; maalesef iş o kadar basit değil diyor:

“Bugün Suriye’deki karışıklığın sebebi Büyük İsrail Projesini hayata geçirmek isteyenlerin arzularının hayata geçmesidir. Babam Prof. Dr. Haydar Baş Kilis’e son geldiğinde size söylediklerini tekrar edeyim. Kilis de bu projenin içindedir ve Kilis’i elimizden almak istiyorlar. Eğer bir bölgeye fazla yabancı getiriyorsan amacın o bölgeyi yabancılaştırmaktır. Kilis nüfusundan fazla Suriyeli burada var. Burada yabancılaştırılıp büyük İsrail’in içine katılmak istenen bir toprak var. İşte biz bugün burada bunu konuşuyoruz çünkü bunun önüne geçmek istiyoruz. Hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum.”

Geçtiğimiz günlerde Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Şevket Memiler de Suriye vatandaşlarının gittikçe her kesimde görev almaya başladığını dile getirmişti: “Artık Kilis Ticaret Odası Başkanı ve Kilis esnaf odaları başkanları Suriyeli biri olabilir. Kilisliler olarak bu noktada olabilecek gelişmeler milletvekilliği ve belediye başkanlığına kadar gitme olasılığına karşın kendi memleketimizde alt kimlik olabileceğimiz konusunda endişeler taşıyoruz” demişti.

Kilis hakkında bilgili olan BTP Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi de bu konudaki endişelerini kongre konuşmasında dile getirmişti.

Sayın Hüseyin Baş’ın tespitine göre gelecek günlerin gerek Kilis gerek ülkemiz için pek de iç açıcı olmadığı konusunda herkesi uyarmıştır.

Bu yazı 298 defa okunmuştur .

Son Yazılar