Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki Kudüs oylaması ne anlama...
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulundaki Kudüs oylaması ne anlama geliyor?

26 Aralık 2017 - 09:42

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda Kudüs tasarısı kabul edildi. 128 ülke kabul, 9 ülke ret, 35 ülke çekimser oy kullandı. Peki, bu kabul oyları ne anlama geliyor. ABD’nin oyuncağı olan ülkelerbile oylamada kabul oyu kullandılar. Burada verilen mesaj açık ve nettir. Bu ülkeler karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar misali iş görmüşlerdir. Milletin önünde farklı konuşurlar ama iş icraata geldiğinde farklı iş tutarlar. Kamuoylarına karşı evet oyu kullananlar ne kadar samimidir.

Samimiyet testi ABD ile İsrail ile ortaya koyacakları ekonomik, diplomatik, siyasi ve ticari ilişkilerde gizlidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “işgal ve terör devlet” olarak nitelendirdiği İsrail ile Türkiye arasındaki dış ticaret hacmi son bir yılda yüzde 14 artmıştır. Bütün ilişkiler hız kesmeden devam etmektedir.

2016 Ocak-Ağustos döneminde 2,8 milyar dolar olan hacim, 2017’nin aynı döneminde yaklaşık yüzde 14 artarak 3,2 milyar dolar’a ulaşmıştır.

… 

Türkiye İsrail’e gözcülük yapıyor.

Malatya Kürecik’te bulunan radarın Türkiye'ye düşecek bir füzeyi vurmakla ilgili hiçbir görevi yoktur. İran'dan atılması muhtemel balistik füzeler Malatya radarının gördüğü alanda yer almaktadır. Bu radarın görevi İsrail'e vereceği kritik bilgi ile sınırlıdır. Ayrıca radarın kapsama sahası içerisinde olan ikinci ülke Rusya’dır. Aynı radar İsrail’de ve Birleşik Arap Emirliği’nde bulunmaktadır. Bu radarlar birbiriyle bağlantılı ve aynı merkez tarafından kontrol edilmektedir.İsrail’e “işgal ve terör devleti” diyenler Kürecik ’teki üssü görmezden gelmektedir.

… 

Gerçekten ABD ve İsrail’in Kudüs kararına karşıysanız yapılması gerekler:

1.      Bağımsızlığı karakter edinmiş Atatürk çizgisinde bir lidere ihtiyaç vardır.

2.      İsrail'le yapılan gizli açık anlaşmalar feshedilmelidir.

3.    ABD ile ilişkiler gözden geçirilmeliİncirlik üssü, Kürecik radar üssü kapatılmalıdır.

4.      Haydar Baş hocamız “Mescidi Aksa, İslam âleminin başkenti olmalı” demektedir. Bu teklif bütün maskeleri düşüreceği gibi Müslüman halkların iradesini de ön plana çıkartacaktır.

5.      Prof. Dr. Haydar Baş hocamıza ait olan Milli Ekonomi Modeline, Sosyal Devlet Milli Devlet projesine ve toplumsal barış projesi olarak Ehl-i Beytte buluşmaya ihtiyacımız vardır. İşte o zaman netice hâsıl olacaktır.

Bu yazı 2227 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar