FETÖ’NÜN ‘VİRAL SİLAH’INA KARŞI TEDBİR ALINACAK MI?
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

FETÖ’NÜN ‘VİRAL SİLAH’INA KARŞI TEDBİR ALINACAK MI?

04 Ağustos 2016 - 10:26

15 Temmuz 2016’da Fetö cuntasının başarısız darbe girişiminden sonra arayan arkadaşlar, Haydar hocanın 20 yıldan beri Fetö karşıtı net duruşundan dolayı tebrik ediyorlar.

Fethullah Gülen’in ana misyonu dinlerarası diyalogtur. Ülkemiz ve dünya onu bu şekilde tanıdı. Konunun daha da can alıcı noktası daha Fethullah Gülen papalık misyonu olan dinlerarası diyaloga bağlılık mesajı içeren mektubu ekibiyle Vatikan’da bizzat papaya vermeden önce Haydar hoca, Feto’yu uyarmıştı. Fethullah Gülen’in papazlarla, hahamlarla olan irtibatları ve yaptığı açıklamaları Haydar hocanın, onu deşifre etmesi için yetmişti.

Haydar hoca, Feto' yu ve yandaşlarını her vesile ile ikaz etmiştir.

Ekip göndermiştir, mektup yazmıştır, basın yayın yoluyla ikaz etmiştir. Yanlış yolda olduğunu ifade etmiştir. Maalesef Feto gittiği batıl yoldan dönmemiştir.

Hatta Vatikan'a gittiğinde, canlı yayında Ali Kırca'ya Türkiye'de marjinal bir grubun papaya gitmesine karşı olduğunu dile getirmiştir. Haydar hocanın basiretle önceden gördüğü gidişini, sanki Haydar hoca önceden haber almış olarak değerlendirmiştir. Daha sonra papaya elden verdiği ajan mektup Zaman gazetesinde yayınlanmıştır.

II. Paul’ün 1991 yılında ilan ettiği Redemptoris Missio (Kurtarıcı Misyon) isimli genelgesinde  Dinlerarası diyalogun Kilise’nin bütün insanları Kilise’ye döndürme amaçlı misyonunun bir parçası olduğunu ifade etmektedir. Gayeleri 3.Bin yılda Asya’yı hristiyanlaştırma projesidir. Ülkemizde bu işgal projesi Fethullah Gülen'e ihale edilmiştir. Ilımlı İslam ve Fethullah Gülen ekibi Vatikan’ın misyonu ve projesidir. Papa’yı ziyaretinde Fethullah Gülen bizzat bu görevi “Papa 6. Paul Cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” (F. Gülen’in Papa’ya mektubundan, Zaman,10.2.1998) diyerek üstlendiğini deklare etmiştir.

...

Haydar hoca oyunu deşifre etmiştir. Der ki, dini bütünlüğümüzü bozacaklar, ardından milli bütünlüğümüzü bozacaklar. Önce insanları Müslüman rıhtımından hristiyanlığa çekecekler, siz Türk değilsiniz, İslamlaşarak Türkleştiniz diyecekler ve asıl bombayı patlatacaklar: şimdi İslam değilsiniz, Türk değilsiniz, Rum’sunuz, Ermeni’siniz hasılı asimile edildiniz diyecekler.

Geçen zaman Haydar hocayı haklı çıkardı, aynısı ile bu gelişmeler yaşandı.  İşin bir başka acı tarafı diyanet işleri başkanlığı dahil olmak üzere mevcut hükümet dahil Feto'nun misyonuna bırakın karşı çıkmayı, destek bile vermişlerdir. Hatta AKP hükümeti bakanlar kurulu kararı ile bu dinlerarası diyalog misyonunu devlet politikası haline getirmiştir.

...

Şimdi darbe münasebetiyle Fetö çökertiliyor. Evet, eyleme karışmış olanlar en ağır ceza ile karşılık bulmalıdır; ancak bu yetmez. Asıl yapılması gerekenler, Feto’nun esas misyonu olan dinlerarası diyalog, medeniyetler buluşması çalışmalarının temizlenmesi ve neticelerinin tamir edilmesi gerekir. Dinler arası diyalogun en fazla karşı çıktığı peygamberimiz ve onu anan selalardır. Darbenin önüne geçen amil de okunan selalarla göğsünü siper eden millet olmuştur.

O halde sadece Fetö değil onun elindeki asıl silah olan misyonu da ülkemizden, devletimizden, milletimizden temizlenmelidir. Asıl virüs budur, virüsün özelliği kendini saklayabilmesi ve uyuyan hücrelere dönebilmesidir. Sabır ve sebatla, basiretle bu mikrop temizlenmelidir. Bu oyuna cehalet ve dalaletiyle alet olanlar da Allah 'tan af dilemelidir.

Bu yazı 636 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar