İki İstanbul
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

İki İstanbul

18 Şubat 2019 - 09:22

İstanbul içinde olumlu ve olumsuzun her iki kutbunu da barındıran bir mega şehir. Esas olan sakinlerinin huzurlu yaşamaları ve misafirlerini iyilik halinde ağırlamasıdır. Bunun yanında kendi kendine yetmesi, millet ve ülke adına katma değer üretmesi de istenir. Şehirler içinde bütün beklentilere en iyi şekilde cevap verebilecek olan, elbette İstanbul'dur. Yeter ki neyi nasıl isteyeceğini bilin, işi ehline verin.

Yerel seçim çalışmalarına son sürat devam eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) kadroları, dur durak demeden çalışıyorlar. Mesela, Selim Kotil ve İstanbul ilçeleri belediye başkan adaylarının çalışmalarına eşlik etmenizi tavsiye ederim. Sizlere iki İstanbul arasında ufuk turu yaptırdıklarına şahit olacaksınız. BTP İBB belediye başkan adayı Selim Kotil, Kuzguncuk sahilinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İstanbul boğazına baktığınızda bizzat görüyorsunuz, su belli bir süratle Karadeniz’denMarmara denizine doğru akıyor. Allah'ın lütfu olarak boğazın altından da farklı yöne doğru bir akıntı var, belli derinlikten sonra da su,Marmara’danKaradeniz’e doğru akıyor.  Selim Kotil işte bu müstesna özelliğinden dolayı İstanbul Boğazı'na yerleştirecekleri sualtı türbinleri ile "4 tane Keban Barajı'na eşdeğer" elektrik üretecek projelerini açıkladı. Enerji sorununu çözen bir yönetimin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Hane halklarının eline daha ucuz elektrik geçeceği gibi, birçok sektör de ayağa kalkacaktır.

Kuzguncuk sahili, boğaz manzarasını en iyi seyredeceğiniz yerlerden birisidir. Üstelik bir tarafınızda koru, diğer yanınızda deniz olduğu halde buram buram tabiat kokusu eşliğinde yürüyüş de yapabilirsiniz.

Biz bu güne kadar bakmayı tercih ettik, ama artık katma değer üretme günleri de geldi.

Ardından güzergahKirazlıtepe. Burası İstanbul'un en güzel bölgelerinden bir tanesi. Çamlıca tepesi ve İstanbul boğazı ile iç içesiniz. İstanbul Üsküdar'a bağlı Kirazlıtepe Mahallesinin arazisine göz dikilmiş durumda. Kentsel Dönüşüm adı altında yaşam alanları yıkılıyor. Buna karşılık mahalle sakinleri mücadele veriyorlar.

Kurtuluş savaşı yıllarında Fransızlar, Urfayı işgal etmek üzere harekete geçerler. Müftü çırpınır "ey cemaat! gavur Maraş'a, Antep'e kadar geldi şimdi de Urfa’ya geliyor diye halkı uyarır. Fakat halkta hareket yoktur. Aradan bir hafta geçer müftü yine anlatır: halkı öldürüyorlar der halk gene duyar geçer.

Ertesi hafta ey cemaat! gavur Urfa sınırına dayandı geçtiği her yerde kadınlarımızı, kızlarımızı kirletiyorlar der, yine beklenen tepki yoktur. Fakat ne zaman ki Fransızlar'ınisot tarlalarına girdiği haber alınır. Halk, bugün namus günüdür, vurun gavura diyerek ayaklanırlar.

BTP Üsküdar belediye başkan adayı Hüseyin Turhan, Kirazlıtepelilerin gözlerinin içine baka baka bu hatırayı anlattıktan sonra yıllar boyunca halkı ikaz ettiklerini halkın duyarsız kaldığını, bugünün ise namus günü olduğunu anlattı.

Kirazlıtepe'de sağ sol, şucubucukavramları kalmamış; bugün namus günü diye herkes çözüme sarılmış durumda. Bağımsız Türkiye Partili kadroların etrafında toplanıyorlar.

Son söz şu: Bu bölgede Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın sosyal devlet projeleri uygulanacak. Kar ve rant amaçlı değil, vatandaşa hizmet için 25 yıl vadeli, faizsiz ve kira öder gibi konut sahibi yapılacaklar.

İşte size iki İstanbul. Ranta mı teslim edilecek, yoksa vatandaşa hizmetin adresi mi olacak? Gördüğümüz seyir, tek istanbul'a, güzel İstanbul'a doğru gidiliyor.

Bu yazı 1361 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar