AB dağılıyor mu?
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

AB dağılıyor mu?

18 Haziran 2016 - 13:44

AB de işler hiç de iyi gitmiyor. 

İsviçre başvurusunu geri çekme kararı aldı.

İngiltere referandumla üyeliğine son vermeye hazırlanıyor.

Almanya’dan feryat sesleri geliyor. “İngiltere çıkarsa AB dağılır. Varlığımızı sürdüremeyiz.” Diyor.

İsviçre medyasında yer alan habere göre; Federal Parlamento, aktif olmayan başvurunun bu şekilde devam etmesinin pek anlamlı bir bekleyiş olmadığını, bu sebeple başvurunun geri çekileceğini dile getiriyor.

İngiltere 23 Haziranda referanduma gidiyor. “AB üyeliği devam etsin mi, etmesin mi ?” diye halkına soracak. AB üyeliği devam etmesin, şeklinde çıkacak bir karardan sonra AB’nin varlığını sürdüremeyeceğini diğer AB üye ülkeleri açıkça dile getiriyor. Özellikle Almanya Başkanı Merkel AB’nin büyük bir sarsıntı geçireceğini söylemekten kaçınmıyor.

Yaklaşık elli senedir AB ye üyelik hayali peşinden koşan Türkiye hükümetleri; özellikle de AKP hükümeti, kuyruk siyasetine devam ederek dağılması an meselesi olan AB ye girmek hayali uğruna vermediği taviz kalmadı.

Yıllardır AB uyum yasalarıyla ekonomisini, tarımını, hayvancılığını, kendi eliyle yok eden hükümetlerimiz; topraklarını, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini, yabancılara peşkeş çeken; işgalin, parçalanmanın önü açılmasına rağmen, hala boş bir hayal uğruna koşuşturmaya devam etmektedir.

Boş hayaller uğruna bakanlıklar tahsis edilmiş, bu uğurda hesapsız paralar harcanmış, nice sivil toplum örgütlerine yığınla paralar aktarılmıştır.

Dağılmaya yüz tutmuş bir topluluğun ülkelerinde serbest dolaşım gibi başka bir rüya da görmeye başlayan hükümet, maalesef bu konuda da olmaz türlü tavizler vermeye devam etmektedir.

Hâlbuki yıllar önce Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “bizi AB ye almayacaklar” on sene önce de “AB on, on beş sene sonra dağılma sürecine girecektir. AB mutlak dağılacaktır.” Öngörüsünde bulunmuştur.

Başta siyasetçilerin, sonra da halkımızın bu konudaki direncine ve inadına hayret etmemek, elde değil.

Aramızda bizi hemen her konuda uyaran, öngörüsüyle yıllara meydan okuyan, feraset sahibi bir lider olan Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş gibi bir lideri görüp onu adım adım takip etmek dururken, onu görmezlikten gelmek, gaflet ve delaletten başka bir şey olamaz.

Allah, milletimize uyanık gönüller nasip eylesin. Aksi halde boş hayaller peşinde koşan, sonunda da boş hayallerde kaybolan bir millet olacağız.

Uğur Kepekçi / 18.06.2016

 

Bu yazı 1463 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar