Çözümden kaçmak çareyi zorlaştırmaktadır
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Çözümden kaçmak çareyi zorlaştırmaktadır

21 Mayıs 2014 - 00:39

Seçim biter geçim derdi başlar. Gün geçtikçe de meydana çıkan vatandaş manzaraları, yaşanan sosyal hayatın ne hale geldiğini çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Kimsenin bu kriz ortamında işim iyi diyecek hali mecali yoktur. Özellikle işletme sahipleri, o işletmelerden ekmek yiyen personeller, onların bakmakla yükümlü olduğu kimseler, küçüklü büyüklü esnaf, gerçekten çok perişan bir vaziyettedir...

Toplumsal kırılma noktası açlıktır ve bu toplum açlığa mahkûm edilmiştir. Açlığın getirdiği yoksulluk, insanları çileden çıkarmakta, suç oranları da bu vesile ile tırmanışa geçmektedir.

Yaşanan bu toplumsal sıkıntıların sadece bizde olmadığını, bütün dünyayı sarstığını bilen biri olarak, asla felaket tellallığı yapmak diye bir niyetimiz yoktur. Maksadımız aymazlıkta ısrar edenlerin ufuklarında bir yer açmak, saklanmaya çalışılan bazı gerçekleri haber vermektir.

Niyetimiz ve gayretimiz insanlığa bir fayda sağlamak adınadır.

İmam Ali (a.s.) Efendimizin bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesi doğrultusunda bilgilerimizi paylaşmaktır...

Bizim istediğimiz sadece kafalardaki tabuları yıkarak çaresiz olunmadığını, vatandaş olarak mutlak manada bir şeyler yapabileceğinizi, sizi yönetmek için seçeceğiniz insanların ehliyetli olup olmadığını, çözüm için plan ve projelerinin olup olmadığını çok dikkatle takip etmeniz gerektiğini hatırlatmaktır. Bu ikazımızı seçimden seçime değil her zaman yapıyoruz ki bundan sonraki seçimlerde daha şuurlu hareket edilmesine katkı sağlamak istiyoruz.

Gayemiz: Arayıp da bulamayan samimi insanlara yol göstermektir. Çünkü yol bittiği halde, “yola devam” diyerek aynı yolda gitmek uçuruma bilerek düşmek demektir.

Çare; Bütün dünyanın ekonomik krizle boğuştuğu bu dönemden çok önceleri, yaşanacak bu süreci önceden sezen, sıkıntı bariz olarak meydana çıkmadan milletine haber veren, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’a kulak vermektedir. Sayın Baş’ın, dünyanın ezberini bozan ve herkese çözüm sunan Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet projelerini göz ardı edemezsiniz. Bu modeli ve sahibini hala görmezlikten gelmeye çalışmak, hastanın tedaviden ve doktordan kaçması hükmündedir. Vatandaşlarımıza şunu hatırlatarak yazımıza son verelim: Çözümden kaçmak çareyi zorlaştırmaktadır.

Uğur Kepekçi / 19 Mayıs 2014

 

 

 

Bu yazı 326 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar