Gönüller fetholunuyor
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Gönüller fetholunuyor

10 Şubat 2015 - 22:46

Bir millet kendi elleriyle düştüğü her türlü sıkıntıdan; yine kendi gayretleriyle çıkmak zorundadır. Bu bir yerde ilahi kaderin tecelli şeklidir. Yüce Allah, kulunun kendi halinin değişmesi için mutlaka yine kendisinin bir gayret ortaya koymasını istiyor.

Millet olarak son asırda yaşadığımız iman, akıl zafiyeti ve kendi hatalarımız yüzünden; düştüğümüz bataklıklarda sürünmekteyiz. Toplumumuz sosyal yaşantının hemen her sahasında lime lime dökülmekte, maddi ve manevi çöküş halini yaşamaktadır.
Milletimiz ve devletimizin hali; gösterilmek istenenin aksine; hem içte, hem dışta itibar kaybına uğrayan, her geçen gün kan kaybederek ölüme giden bir hastayı andırmaktayız.
İnancımız odur ki elbette derdi veren yüce Allah, dermanını da birlikte yaratmıştır. Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen bir yandan da bu inancımızı teyit eden gelişmelere de şahitlik etmekteyiz.

Türk milletinin içinden çıkan, yine bu milletin öz evladı; Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın, sadece milletimizi değil bütün insanlığı kurtaracak bir model icat ederek; ortaya koyduğu gayretleri görmekteyiz. Ortaya konan gayretler sıradan gayretler olmayıp, tarihe geçecek nitelikledir.
Biz Prof. Dr. Haydar Baş’ın milletimize hizmet alanında ortaya koyduğu gayretleri çok önceden de biliyoruz. Bu milletin ne zaman başı dara düştüyse o konuda bir çözüm üretmiş; sürekli olarak çaresiz olmadıklarını hatırlatmıştır.

Yıllarca kültürel alanda hizmet veren Prof. Dr. Haydar Baş, siyasetin ve ekonomin tıkandığı bir anda siyasete ve ekonomiye el koymuş, o konuda da bir çözüm üretmişti. “Milli Ekonomi Modeli” ve “Sosyal Devlet Milli Devlet” adlı iki kitapla ve yıllardır; gerek ulusal, gerek uluslararası çapta kurultaylarla, panellerle, mitinglerle milletimize kurtuluş yolunu duyurmaya çalışmıştı. Milletimiz her ne kadar onu anlamakta zafiyet gösterdiyse de onu başta Rusya olmak üzere 150 ye yakın devlet yakından takip edip modeline ve fikirlerine gereken önemi vermiştir. Bugün Rusya ve lideri Putin onun modeli sayesinde dünya liderliğine yükselmiştir.
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sadece siyaset ve ekonomi alanında değil dünyada baş gösteren ve İslam’ı kuşatan bidat akımlara da dur demek zorunda kalmıştır. Yazdığı Ehl-i Beyt Külliyatıyla da Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt olduğu gerçeğinin bayraktarlığını yapmıştır.
Prof. Dr. Haydar Baş, ortaya konan bu gayretlerle birlikte çok ciddi ve çok keyfiyetli bir kadro meydana getirdi. Bu güne kadar kendisi gibi kadrosu da gece gündüz demeden çok ciddi çalışmalara imza attılar.

Prof. Dr. Haydar Baş’ın hamiliğinde birkaç aydır yepyeni bir çalışma ortaya konmaya başlanmıştır. Yüzlerce İlim, fikir ve gönül adamından oluşan kadro; Prof. Dr. Haydar Baş’ın her konuda ortaya koyduğu çözüm önerilerini milletimizle tanıştırmak ve buluşturmak için il, ilçe, belde, köy demeden haftada iki yüzü aşkın noktada paneller, konferanslar, toplantılar düzenlenmektedirler.
Bu yapılan çalışmalar bir yerde gönüllerin de fethine yönelik çalışmalardır. Bu yapılan gayretleri tarih kaydedecek; gelecek nesiller bu çalışmalara katılanları hayırla yâd edecektir inşallah.

Uğur Kepekçi / 27 Ocak 2015

Bu yazı 988 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar