Gün Birlik Günüdür
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Gün Birlik Günüdür

07 Ağustos 2018 - 23:35

Türk milleti, başı belalı bir millettir. Tarihin her döneminde mazlumun ve haklının yanında olmayı tercih ettiğinden dolayı, zalimler ve haksızların hedefi olmuştur. Tarihimizde örnekleri çokça olan haçlı saldırıları da bundan dolayı olmuştur. Dağılmış, parçalanmış, yenilmiş ama asla zulme rıza göstermemiş bir millet olmuşuz. 
Biz devlet olarak kendi bekamızı düşünürken; maalesef bazı dostlarımız, bizi hep arkadan vurmuştur. Özellikle son zamanlarda ABD bize karşı cephe almış, kendi aklınca bize bazı yaptırımlar uygulamak suretiyle bizi dize getirmeye çalışmaktadır. Özellikle Suriyede bizi tuzağa düşürmek istemiş ve düşmanlarımızla birlikte hareket ederek devletimizin bekasıyla oynamaya çalışmıştır.  
ABD ve onun gibi düşünen sözde dost ve müttefik devletlere ve milletlere bir söz söyleriz. "Hadi oradan." 
Türk milleti, başı dara düşünce ve tehlike görünce “NE AB,  NE ABD, BAĞIMSIZ TÜRKİYE” demesini bilir ve tarihimiz  bunun örnekleriyle doludur. 
ABD ile yaşanan krizler Türk milletini tekrar bir ve beraber olmaya mecbur kılmaktadır. Böyle durumlarda; siviliyle, askeriyle, iktidarıyla, muhalefetiyle; bir olmak, iri olmak, diri olmak durumundayız. 
Geçmişte muhalefet edilmiş olsa da bugün haklıya haklı demek zamanıdır. Bugün Onun ve milli iradenin yanında olmak zamanıdır. Devletin ve  milletin sergileyeceği birlik tavrı, düşmanlara tarihi ve geçmişi hatırlatacak, onlara haddini bilmelerini sağlayacaktır. 
Biz Türk milleti olarak bu kudrete sahip bir milletiz. Çünkü “muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.” Allah'ın yardımıyla biz bize yeteriz. Rabbim devletimize, milletimize yardım eylesin.

Bu yazı 2953 defa okunmuştur .

Son Yazılar