Milli Ekonomi Modeli, dertlere devadır
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Milli Ekonomi Modeli, dertlere devadır

07 Mart 2018 - 12:31

Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet kitabı imza töreninde gerçek aydınlar, gerçek ilim adamları, gerçek dava ve gönül adamları, Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın ortaya koyduğu bu kıymetli eser hakkında çok önemli tespitler yaptılar. Biz burada ancak birkaç önemli tespite yer verebileceğiz.  

Programa konuk olarak katılan İçişleri eski Bakanı Sayın Mehmet Gazioğlu: "Allah hocamızı başımızdan eksik etmesin. Biz fakültede bir parça ekonomi de okuduk. Ekonomide iki sistem vardı, bir kapitalist sistem, iki kolektivist sistem. Kapitalizm liberalizmi savunan, kolektivist sistem de komünizmi savunan bir sistem. Komünizm zaten iflas etti, hocam da kapitalizmi iflas ettirdi. Bundan sonra artık Milli Ekonomi Modeli var.

Tarihçi yazar Emre Polat: “Bu eser açgözlü kapitalizmin sınırlarımıza dayandırdığı üçüncü dünya savaşını durduracak bir barış modelidir. Dünya bu modele muhtaçtır, bu model Türkiye'nin kaderidir."

Prof. Dr. Ünal Emiroğlu, “Sosyal adaletin itici gücü milli ekonomidir. Bu kitap sosyal hakların anayasal düzenlemesidir. Milli Ekonomi Modeli sosyal devletin, sosyal hakların eşiği mesabesindedir"

Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, "Göreceksiniz, 27 Şubatlar dünyada hep bayram olacak. Bu sözü abartılı görmeyin. Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak bastığında 19 Mayıs bayram değildi, ama bugün bayram, hem de en coşkulu bayramımız. Bizim bağımsızlık bayramımız. İşte dünya insanlığı da önümüzdeki çağlarda 27 Şubatları böyle kutlayacak. Dünya Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in dünyadaki en büyük zalim, katil olan Kapitalizmi tarihe gömdüğü günü bayram ilan edecek. 27 Şubat 2013'teki Duma günü Kapitalizmin tarihe gömüldüğünün dünyaya ilan edildiği gündür"

Değerli dostlarım, bu kadar önemli tespitlerin, bu kadar önemi konuşmaların ve icraatların kaynağı Prof. Dr. Haydar Baştır. Çünkü bu mükemmel eseri ortaya koyan odur.

Eserin sahibi ilim, fikir ve gönül adamı Prof. Dr. Haydar Baş, çağımızda yaşıyor ve hemen yanı başımızdadır.

Dünyada birçok devlet ve millet, onun fikirlerinden istifa ederek problemlerine çözüm bulduğu halde; Türk milleti onu görmemekte ısrar etti.

Bu güne kadar onun fikirlerinden, çözümlerinden faydalanmamak; millet olarak bizim suçumuzdur.

Bizim halimiz “hazine üzerinde oturan dilencinin” halini andırıyor.

Bizim halimiz “hasta olduğumuz halde tedaviden kaçan” hastanın halini andırıyor.

Zararın neresinden dönülse kardır. Yarın geç olmadan hemen bugün Onun fikir ve çözümlerine kulak verip, destek olmalıyız. Çünkü “Milli Ekonomi Modeli” dertlere deva, hastalara şifadır.

Uğur Kepekçi 

Bu yazı 998 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar