Sanki bir şölendi
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Sanki bir şölendi

04 Mayıs 2015 - 15:07

26 Nisan 2015 Pazar günü Bağımsız Türkiye Partisinin (BTP) aday tanıtım programındaydık. Yeni Mesaj Gazetesi Başyazarı Sayın Muharrem Bayraktar’ın ifadesiyle “aday değil adam tanıtım programı” gerçekten çok coşkulu bir şölen havasında geçti. 

Türkiye’nin her ilinden toplam 550 adayın tek tek sahne aldığı programda; adayların adam gibi adam oldukları; vatan, bayrak, millet ve hak sevdalısı birer serdengeçti yiğitler oldukları; her hallerinden belliydi. Gözlerinin içi gülmekte, heyecandan yerlerinde duramayacak kadar gayretli ve istekli oldukları görülmekteydi.

Adaylar arasından tespit edilen konuşmacıların ülke meselelerine ne kadar vakıf, çözüme ne kadar odaklı ve bilgili oldukları her hallerinden belli olmaktaydı.

Program esnasında yaşanan heyecan dolu anlardan, yapılan veciz konuşmalardan; Prof. Dr. Haydar Baş’ın her defasından kadrosundan, “benim kadrom” diye övünmesinde ne kadar haklı olduğu gerçeği gözlendi.

Programda üç Genel Başkan Yardımcısı; Abdullah Terzi, Muharrem Bayraktar ve Ahmet Erimhan tarafından Seçim Bildirgesinin satır satır okunması heyecanı doruk noktalara taşıdı.

Seçim Bildirgesinde, problemler tek tek dile getirildi, çözüm yolları anlatıldı. Özellikle ekonomik alanda kaynak tartışmalarının yaşandığı şu sıralarda tek tek kaynak açıklamaları büyük bir takdir toplamıştır.

Programda sıklıkla dile getirilen bir konu da Prof. Dr. Haydar Baş’ın her seçimde olduğu gibi bu seçimde de projelerinin çalındığı fakat yanlış anladıkları için bu sistemde vaatlerini yerine getirmelerinin asla mümkün olmadığı dile getirildi.

Prof. Dr. Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partisinin (BTP) seçim bildirgesinde işaret ettiği gerçekleri ilk defa değil, senelerdir dile getirmektedir. Onun vaatleri, hemen her platformda dile getirdiği gerçeklerdir. Onun projeleri aslında seçim vaadi olmaktan öte Mili Ekonomi Modeli’nin (MEM) gereğidir. Proje hırsızlarının anlamadığı gerçekte burada yatmaktadır.

Mevcut kapitalist sistemde ister AKP, ister başka biri; kim olursa olsun vaat edilen ekonomik hiçbir iyileştirmeyi gerçekleştirmelerinin mümkün olmadığını bu programda da Sayın Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu sık sık dile getirdiler.

Bağımsız Türkiye Partisinin (BTP) “adam gibi adam” adayları görücüye çıktı. Vatana millete hayırlı olsun.

Uğur Kepekçi / 3 Mayıs 2015

Bu yazı 1160 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar