Yetmez ama evet
Reklam
Uğur Kepekçi

Uğur Kepekçi

Yetmez ama evet

09 Ağustos 2014 - 08:32

Değerli okurlarım hatırlayacaktır. Anayasa referandumunda son bir hamle yapılmış, gönlü bir türlü anayasaya tam olarak evet diyemeyen kararsızlar “yetmez ama evet” sloganıyla ikna edilmiş, böylece anayasa paketi onaylanmıştı.

Bildiğiniz gibi yarın 10 Ağustos 2014 Pazar günü ve çok ciddi bir seçim olan cumhurbaşkanı seçimi yapılacaktır. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de mutlaka kararsızlar vardır. Sonuca erişmek için kararsızların mutlaka ikna edilmesi de gerekmektedir. Bu sebeple Sayın Erdoğan’a oy atmayacak ancak Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na da bir türlü kalbi ısınmayan bazı seçmenlere rastlamaktayız. Bunların iddialarının bazısı şunlardır: Sayın Ekmeleddin İhsanoğlun’u yeterince tanımıyoruz. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu kafamdaki ölçüye uymuyor.

Elbette hiç kimse dört dörtlük fikrimize uymayabilir. Elbette bir insanda olumlu yönler de olacak olumsuz yönler de bulunacaktır. İnsanın doğasında eksik olmak vardır. Ancak şu anda bunların konuşulma zamanı değildir. Madem Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını istemiyorsunuz, şu anda Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemekten başa çare yoktur. İki turlu seçim yapılacak, ya birinci turda iş bitmiş olacak ya da ikinci tura kalacak. Sayın Erdoğan’ın kazanmasını istemediği halde kararsız kalanlar, kusura bakmasınlar ama Sayın Erdoğan’a fayda sağlamış olacaklardır.

Özellikle bazı kesimlerin kararsız tutumları, oluşan mutabakatı baltalamakta bu da bizi derinden üzmektedir. Geliniz anayasa referandumunda oynanan oyunu sizde onlara oynayın ve “yetmez ama evet” deyin.

Kararınızı Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan yana verin ve oyunuzu ona atın. Onu tanımadığınızı iddia ediyorsanız Ekmeleddin beyin şahsından çok temsil ettiği fikirlere destek vermiş olursunuz. Oluşabilecek kamplaşmaların, ayılıkların önüne geçmiş olursunuz. Toplumun rahatlamasına katkı sağlamış olursunuz. Uzun yıllardır özlem duyduğumuz; sağıyla, soluyla, birçok partinin oluşturduğu mutabakata destek vermiş olursunuz. Bundan sonra oluşabilecek daha ciddi mutabakatların, önünü açmış olursunuz. Hayırlara vesile olursunuz ve Sayın Erdoğan’ın oyununu bozmuş olursunuz. Aksi halde Erdoğan’lı yıllara itiraz hakkınızı da kaybetmiş olursunuz.

Uğur Kepekçi / 9 Ağustos 2014

 

Bu yazı 849 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar