BAŞKA ÇARE YOK
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

BAŞKA ÇARE YOK

06 Mart 2018 - 13:35

Geçen hafta Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet/Milli Devlet kitabının genişletilmiş yeni baskısının Ankara'da düzenlenen tanıtım ve imza törenine katıldım.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet/Milli Devlet kitabı genişletilmiş yeni baskısı görkemli bir programla Türk halkına ve dünyaya deklare edildi.

milli Mücadele de yorgun bitap düşen Türk milletine " bir Türk dünyaya bedeldir" diyerek umut aşılayan ve ayağa kaldıran ATATÜRK gibi, Prof. Dr. Haydar Baş'ta , "Ben bu model ile sadece Türk vatandaşlarının karnını doyuracak değilim; aç susuz biçare gezen bütün İslam âleminin karnını doyuracağım" diyerek ekonomik sıkıntı çeken bu millete umut ışığı olmuştur.

 Tanıtım töreni Prof. Dr. Haydar Baş’ın 27 Şubat 2013 tarihinde Rusya Parlamentosu Duma'da yaklaşık 4.5 saat süren bir oturumda modelini anlatmasının 5. yıl dönümünde denk getirildi

 Bir yanda kapitalizm kurucusu olan  İngiliz iktisatçı  papaz malthus ,  papaz malthus'u, ne hazindir ki meşhur eden ,nüfus artışının gelecekte yoksulluğa, açlığa ve ölümlere yol açacağını ileri süren teorisidir

Diğer yanda ise peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz'in, "Evlenin, çoğalın; zira ben, kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar ederim." ekolünden gelen Prof. Dr. Haydar Baş

Bir yanda" Kaynaklar sınırlı ihtiyaçlar sınırsız "diyen. papaz malthus

Diğer yanda" Kaynaklar sınırsız ihtiyaçlar sınırlı "sınırsız olan insanların ihtirasıdır diyen Prof. Dr. Haydar Baş.

 

Papaz malthus 'un kapitalizmini uygulayan ve kaynakları sınırlı gören batılılar Müslümanların elindeki kaynaklara göz diktiler bunun sonucu ortaya çıkan tablo ne yazık ki kan, zulüm ve gözyaşıdır 

Türk milleti olarak huzur istiyorsak kapitalizmi uygulayanlarla batılılarla değil, Prof. Dr. Haydar Baş la beraber olmalıyız bakın Prof. Dr. Haydar Baş kitap tanıtımında neler söyledi.

 

 "Dünyada hiçbir kadro buradaki kadronun yüzde biri değildir. Buna inanın. Biz bu işi çok iyi biliyoruz. Bize Türkiye'yi 6 ay teslim etsinler dünya lideri yapmaz isek namerdiz.

 Allah nasip ederse bunu da millete göstereceğiz. Sen senelerce iktidarda kalacaksın topal ördek gibi... Bu ne biçim bir iş? Bu işi biliyorsan yaparsın, bilmiyorsan yapamazsın. Bu kadar basit. Ben biliyorum dediğim zaman, bilin ki biliyorum.

Bizim hiç kimseye de bir husumetimiz yok. Bu vatan bizim, bu millet bizim, bu devlet bizim, bu sancak, bayrak bizim. Bunlara sahip çıkacağız ve çıkıyoruz. Bizim yaptığımız işin temeli bu" dedi.

 

Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasına şu dikkat çekici sözlerle devam etti: "Ben 'asgari ücreti 5 bin lira yapacağım' dedim. Nasıl yapacağımı da izah ettim. Bu işin kitabını yazdım, işte ortada. Dünya bu kitaba selam duruyor, ama Türkiye'de selam verecek adam bulamıyorum.

 

Bu kadar gariplik olabilir mi? Rusya'da gittik, Duma'da 4.5 saat konuştuk. Bütün ilgili insanlar kanaatlerini beyan ettiler, Putin başdanışmanını gönderdi ve ‘Ben bu Milli Ekonomi Modeli ile milletin karnını doyuracağım, sırtını giydireceğim. Bu modeli Rusya'da kanunlaştıracağım' mealinde bir konuşma yaptırdı.

 

Biz de Türkiye dönüşünde bize teşekkür ederler diye düşünüyorduk, ama bir basın organında bir nokta görmedik. Biz oraya giderken ilgili bakanlığa bilgi verdik. Neticede biz oraya Türk devleti ve milleti adına gittik. Ama iyi bilin ki ben söke söke geleceğim, bunda hiç kuşkunuz olmasın.

Yapamaz diyorlar, görecekler nasıl yapacağımı. Ben sadece Türk vatandaşlarının karnını doyuracak değilim; aç susuz biçare gezen bütün İslam âleminin karnını da doyuracağım. Var mısınız?  salonda gür bir ses yükseldi varız.                                                                                                                                                                                      

Çünkü Prof. Dr. Haydar Baş "tan başka çare yok.

ALAİDDİN ÖZKAR   06/03/2018

Bu yazı 3277 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar