GÜLE GÜLE SAYIN VALİM
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

GÜLE GÜLE SAYIN VALİM

07 Kasım 2018 - 11:43

30 Haziran 2017 tarihinden itibaren Kilis Valiliği görevini yürüten Dr. Mehmet Tekinarslan Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Sayın valimize verilen veda yemeğine biz de davetliydik. Vali Tekinarslan burada yaptığı konuşmada  Kilis'te görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Her işin merkezine insanı koyduklarını kaydeden Tekinarslan, "Merkezinde insanların olduğu kararların; vicdanın, şefkatin ve adaletin belirlediği yönetim biçimi olacak" demiştik. İnşallah onu bir ölçüde başarmışızdır. Bizler birbirimizi sevdiğimiz sürece, samimiyetimizden taviz vermediğimiz, dürüstçe ve mertçe dertlerimizi birbirimize açtığımız, bulduğumuz çözümler hepimizin kabul edebileceği müşterek kararlar olduğu sürece inşallah gelecek çok daha güzel olacak" ifadelerini kullandı.

“Devlette devamlılık esastır” düsturu gereği Sayın Valimiz  bir görevini tamamlayıp  aziz Türk milletine yeni hizmetlere yelken açtı. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

Burada önemli olan görev yapılan yerde hoş seda bırakmaktır. Sayın valimiz Dr. Tekinarslan hoş bir seda bırakan devlet adamlarından biridir. Kendisi vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan her fikre ve görüşe eşit mesafede bir devlet adamıdır. Zaten bize göre de olması gereken budur. Çünkü valiler illerde devleti temsil etmektedir.

Sayın Valimizin Kilis'te göreve başladığında Fırat kalkanı Harekatı bitmiş, Zeytin Dalı Harekatının ayak sesleri gelmeye başlamıştı.

Fırat Kalkanı harekatıyla birlikte Kilis'te zor dönem başlamıştı. Her gün Suriye tarafından atılan roketler şehirde mal ve can kaybına sebep oluyordu.

Bu durum şehrimizi her türlü provakatif eyleme açık hale getirmişti. Sn valimiz bu noktada büyük gayretler gösterdi , nereye bir füze düşse oraya ilk yetişenlerden birisi kendisi olurdu . Sıcağı sıcağına basına bilgi verirdi  ve halkı sükûnete çağırırdı ki  bunda da başarılı oldu.

Sayın Tekinarslan halkla iç içe olmayı seven bir devlet adamıydı.  öyleki ramazan ayında, onu bir akşam bir fakirin, diğer akşam bir gazinin ,başka  bir akşam ise bir şehit ailesinin evinde  iftar ederken görmek pek mümkündü. Sayın valimize bundan sonraki yaşamında yolunun ve de bahtının açık olmasını diliyorum bu vesile ile   Kilis'imize  atanan Sayın Valimiz RECEP SOYTÜRK'e  yeni görevinde başarılar dilerim,

Alaiddin Özkar  07/11/2018

Bu yazı 2696 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar