Hangi safta yer almalıyız?
Reklam
Alaaddin Özkar

Alaaddin Özkar

Hangi safta yer almalıyız?

18 Nisan 2012 - 03:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Pazar günü vali konağının üst tarafı esen tepeden Kilis i seyrediyorum sol tarafta Resul Osman dağı sağ tarafta ise tarihe şahitlik yapmış olan mercidabık ovası ucsus bucaksız Suriye ovası Kilis?den 5 -6 kilometre uzakta bulunan köylerin evlerini köyün su deposunu çıplak gözle görmek mümkün bu topraklar Osmanlı idaresi altında yıllarca bu bölgenin insanına vatan olmuş, kız alınmış kız verilmiş kısaca akraba olunmuş ne zamanki İngilizlerin Hicaz bölgesi operasyonu ile başlayan sürecin sonunda kurtuluş savaşı ile birlikte Kilis yakınından geçen sınırla birlikte birçok köylerini Suriye topraklarında bırakmıştır?

Bugün ben dâhil hangi Kilisliye sorsanız Suriye tarafında kalan bağlarından zeytinliklerinden akrabalarından bahsedeceklerdir.

Avrupa devletleri aralarındaki sınırları kaldırırken bizim aramıza iki Kıbrıs büyüklüğündeki toprakları heba ederekten mayın döşemişler.

Dini bir, kitabı bir, peygamberi bir olan iki milleti birbirine hasım etmişler hâlbuki ?küfür tek millettir, zalimleri dost edinmeyin? derken dinimizde müslümanın kime hasım kime dost olacağı belirtilmiştir.

AKP iktidarıyla birlikte bu ölçüler ters yüz olmuş mazlumun yanında değil zalimin yanında olunmuştur.

Suriye de biz Suriye devletin yanında değil Müslüman Suriye halkının yanındayız diyorlar fakat iş Irak a gediğinde Amerikan güçlerine incirlik üstünü kullanım iznini veriyorlar, Almanya?dan kalkan b 52 bombardıman uçaklarına Türk hava sahasını açıyorlar Türk hava koridorunu kullanan uçaklar halı bombardımanıyla Irakta taş taş üzerinde bırakmıyor.

O sırada Akdeniz de bulunan Amerikan uçak gemilerinden uzun menzilli füzeler atılması lazım bazılarına halkına katliam uygulayan Beşar Esat Suriye hava sahasını kullandırtmıyor, onun çaresini AKP iktidarı buluyor füzeler Türk hava sahasını kullanaraktan Irak ulaştırılıyor. Biraz hafızalarımızı yorarsak bir iki patlamamış füzenin Urfa kırsalına düştüğünü hatırlarız sonuç kitle imha silahları var yalanıyla vurulan öldürülen bir buçuk milyon Müslüman namusu tarumar edilen ırzına geçilen 50 bin Müslüman kadın yeraltı kaynakları talan edilen üçe bölünen bir Irak?

Şimdi elimizi vicdanımıza koyup düşünelim bölgedeki çıbanbaşı hükmündeki devlet İsrail bu ülkeye yalan yere Vanmunitlerle değil gerçek manada mücadele eden iki ülke var biri İran diğeri ise Suriye; bu iki ülke İsrail zulmündeki Filistinlere ve hizbullahada ciddi destek veriyor.

Yahudilerin Arzı mevud hayallerinin gerçekleşmesi için bu iki devletin aradan çekilmesi lazım.

Müslüman Türkiye bu projede İsrail Amerika?nın değirmenine su taşıyarak taşeron olacağına geçmişteki liderlik vasfını kullanıp bölgede ve dünyada batılılar tarafından ezilen halkların yanında olmalıdır.

Alaaddin Özkar


Bu yazı 2529 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar